Większa powierzchnia handlowa i restauracyjna, około 120 nowych sklepów oraz kino na 1500 osób – tak ma się prezentować rozbudowany park handlowy na Bielanach Wrocławskich już w 2014 roku. Od wiosny 2013 prace mają ruszyć pełną parą.

W ramach całego przedsięwzięcia przebudowana ma zostać również ulica Czekoladowa. Głównym inwestorem jest Inter IKEA Centre Group Poland. Aktualnie trwa już budowa nowego sklepu IKEI, który ma teraz mieć najnowocześniejszy i największy sklep swojej sieci w Polsce. Obecny sklep zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie część nowego centrum.

mat. Inter IKEA Centre Group

Projekt przebudowy ul. Czekoladowej na odcinku pomiędzy rondem a sygnalizacją świetlną przy Makro zakłada budowę dwóch dodatkowych pasów pod wiaduktem, a także przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej, co powinno pozytywnie wpłynąć na tworzące się tam korki.

Koszt wszystkich prac związanych z budową nowego Parku Handlowego na Bielanach wyniesie nieznacznie ponad 200 milionów złotych, z czego kilka milionów pochłoną prace drogowe.

Po modernizacji centrum na Bielanach będzie największym tego typu obiektem w Polsce.