IKEA przygotowała na święta niezwykły spot. Krótki filmik pokazuje nam smutną prawdę o nas samych i o tym, jak postęp technologiczny wpływa na nasze relacje z bliskimi.

Spot przygotowany został przez hiszpański oddział firmy IKEA. Do wigilijnych stołów zasiadają rodziny, mające wziąć udział w grze. Zasady wydają się proste – trzeba odpowiadać na pytania. Błędna odpowiedź oznacza konieczność odejścia od stołu. Początkowo, gdy zadawane są pytania związane z mediami społecznościowymi i życiem gwiazd, wszyscy radzą sobie doskonale. Trudności zaczynają się pojawiać, gdy padają pytania o najbliższych. Okazuje się, że członkowie rodzin nie wiedzą, jak poznali się ich rodzice, jaki jest ulubiony zespół syna, czy o czym marzy żona. Uświadamiają sobie tym samym, jak przez ciągłe przebywanie w social mediach oddalili się od siebie.

Spot przygotowany przez firmę IKEA uświadamia nam, jak bardzo zatraciliśmy się w wirtualnym życiu, zapominając o rzeczywistości, i jak bardzo przez to możemy oddalić się od najbliższych. Święta to niezwykły czas, który spędzamy z bliskimi. Może więc warto chociaż na chwilę wylogować się z mediów społecznościowych, „rozłączyć się”, aby na nowo połączyć się z bliskimi?


Autor: Ola Sopuch