Tegoroczną sceną muzyczną festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty zawładnie New Wave, muzyka elektroniczna i instrumentalna, noise-pop oraz awangarda. Codziennie od 24 lipca do 1 sierpnia zapraszamy do Klubu Festiwalowego w Arsenale.

Gwiazdą line-up’u jest libańska artystka Yasmine Hamdan, muzyczne odkrycie samego Jima Jarmuscha, który zaprosił ją do występu w filmie Tylko kochankowie przeżyją. Artystka zaskakuje niekonwencjonalną, osobistą interpretacją i wplata nowe kody kulturowe do aranżacji, które można opisać jako elegancką odmianę folkpopu o tajemniczych korzeniach sięgających Zatoki Perskiej z dodatkiem dźwięków gitary akustycznej, klasycznych syntezatorów i mistycznej atmosfery. Na jej koncert zapraszamy 25 lipca o 23.00.

Podczas festiwalu wystąpią również klasycy amerykańskiego rocka. Pere Ubu to założona w latach 70. przez Davida Thomasa kultowa formacja muzyczna, której piosenki dały początek gatunkowi New Wave oraz inspirowały przez lata takich wykonawców jak Joy Division, Pixies czy Sisters of Mercy. 26 lipca na scenie oprócz lidera Pere Ubu zobaczyć będzie można Keitha Moliné’a, Michele Temple, Roberta Wheelera i Steve’a Mehlmana.

24 lipca o 22.00 zapraszamy na koncert Kormoranów – legendarnej wrocławskiej formacji o awangardowych korzeniach. To autorzy plastyczno-muzycznych happeningów i mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej. W Arsenale wystąpią ze starannie przygotowanym materiałem z płyty Majaki oraz szeregiem improwizowanych kompozycji.

Na nowohoryzontowej scenie wystąpi również Zimowa – grupa muzyczna, która podbija ostatnio serca fanów noise-popu, elektronicznych brzmień i alternatywy lat 80. i 90. Na ich koncert zapraszamy 27 lipca o 22.00. Dzień później o tej samej porze w Arsenale wystąpi Stefan Wesołowski – kompozytor, skrzypek i producent związany z amerykańskim przemysłem muzycznym, który ma na swoim koncie występy z takimi artystami jak Waglewscy i Karolina Czarnecka.

29 lipca o 22.00 na scenie zobaczymy Martynę Kubicz. Artystka znana z występów w MIN t, w swoim solowym projekcie zgrabnie lawiruje między pulsującym minimalem, tanecznym housem a ambientem. Kolejnego wieczoru zapraszamy na koncert formacji Der Father – znanego teatralnemu środowisku duetu Joanny Halszki Sokołowskiej i Daniela Pigońskiego.

Ostatni weekend festiwalu otworzy zespół Rysy – porywający do tańca autorski projekt Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings. 2 sierpnia o 22.00 na scenie, za sprawą MNSL wybrzmią utwory z pogranicza r’n’b, house, hip-hop, dub i jazz. Na zamknięcie festiwalu wystąpią Pustki – mistrzowie postrocka, którzy skradli serca publiczności piosenką Lepiej osobno. Na koncercie w Arsenale wystąpią m.in. z materiałem z najnowszej płyty Safari.

***

24 lipca, piątek, 22.00 Kormorany, bilety: 30 zł normalny, 21 zł dla posiadaczy karnetów i akredytacji

25 lipca, sobota, 23.00 Yasmine Hamdan, bilety: 50 zł / 45 zł

26 lipca, niedziela, 22.30 Pere Ubu, bilety: 40 zł / 35 zł

27 lipca, poniedziałek, 22.00 Zimowa, wstęp wolny dla posiadaczy biletów filmowych, akredytacji i karnetów

28 lipca, wtorek, 22.00 Stefan Wesołowski, bilety: 30 zł / 21 zł

29 lipca, środa, 22.00 Martyna Kubicz, wstęp wolny dla posiadaczy biletów filmowych, akredytacji i karnetów

30 lipca, czwartek, 22.00 Der Father, bilety: 25 zł / 21 zł

31 lipca, piątek, 22.00 Rysy, bilety: 25 zł / 21 zł oraz 23.30 MNSL, wstęp wolny dla posiadaczy biletów filmowych, akredytacji i karnetów

1 sierpnia, sobota, 22.00 Pustki, bilety: 30 zł / 21 zł