Historia pisarza Calvina Weira – autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści – która poruszyła amerykański świat literacki. Komedia romantyczna w doborowej obsadzie. Spektakl Teatru Warsawy premierę miał 11 lutego 2015 roku

 

Po dziesięciu latach od premiery książki pozostaje on jednak wciąż autorem „jednej powieści”. Neurotyczny Calvin, będąc w głębokim twórczym kryzysie, szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń.

Autor powoli zakochuje się w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni…

„Ruby” to komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Charliego Kaufmana i Spike’a Jonze’a . To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy niedawne „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science fiction.

Obsada: Mateusz Banasiuk, Maja Bohosiewicz, Sonia Bohosiewicz, Sławomira Łozińska (aktorka Teatru Narodowego), Edyta Olszówka (aktorka Teatru Narodowego)

 

*

Już w najbliższą niedzielę – 26 kwietnia 2015 roku na ATM. Scena na Bielanach spektakl Teatru Warsawy, który premierę miał raptem 11 lutego 2015 roku. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia.

Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście zobaczyć ten spektakl (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: Ruby).