W wyniku kolizji samochodowej, do której doszło w połowie czerwca oraz konieczności wymiany uszkodzonego elementu mostu Sikorskiego, ruch tramwajowy został tam wstrzymany. Tramwaje linii OL i 24 jeżdżą objazdem.

Magistrat zadecydował o wyłączeniu ruchu tramwajowego w obu kierunkach na moście Sikorskiego od poniedziałku 16 lipca. Zmiany mają obowiązywać do połowy sierpnia.

Tramwaje linii OL i 24 kursujące od placu Staszica w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od placu Staszica przez ulicę Pomorską, most Pomorski, ulicę Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku „Dmowskiego”, „pl. Jana Pawła II” i „pl. Orląt Lwowskich”.

Projekt naprawy mostu jest już gotowy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w tym tygodniu. Konieczna jest wymiana krzyżulca. Dodatkowe wyliczenia pokazały także, że naprężenie konstrukcji przy utrzymaniu ruchu tramwajowego jest przekroczone, stąd do wymiany elementu konieczne jest wyłącznie komunikacji szynowej również aż do placu Jana Pawła.

 


Autor: Oliwia Stasiak