Rugbiści KS Rugby Wrocław wygrywają 38-24 z Rugby Verein Dresden w trzeciej edycji Wrocław Cup.

Obie ekipy / fot. Daniel E. Groszewski

Mecz rozpoczętą oficjalną ceremonią wniesienia flag i odegrania hymnów narodowych. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte. Dobrą grą charakteryzowali się przede wszystkim zawodnicy młyna obu drużyn. To zaowocowało przyłożeniami po obu stronach boiska i po pierwszych 40 minutach zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 7:5 dla wrocławian.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczęli żółto-czarni. Świetnie zaczęli grać zawodnicy formacji ataku – Bartosz Herlender, Paweł Zaic oraz Paweł Duda. I to właśnie oni wpisywali się na listę zawodników punktujących. Niemcy odpowiedzieli dwoma kolejnymi przyłożeniami i wynik ponownie zaczął zbliżać się do remisu. Wówczas świetny popis gry dał wrocławski Francuz – Jeremy Broutin, który zdobył swoje drugie w tym meczu przyłożenie.

W przerwie spotkania swoje umiejętności mogli sprawdzić widzowie, którzy w konkursie sprawnościowym walczyli o cenne nagrody. Drezdeńczycy próbowali nawiązać walkę, dodając do swojego dorobku kolejnych 7 punktów, jednak to nie wystarczyło. W ostatniej minucie gry fenomenalnym kopem na bramkę wynik ustalił znakomicie grający na pozycji centra Wojciech Gniazdowski. KS Rugby Wrocław – RV Dresden 38:24.

Tegoroczna impreza cieszyła  się dużym zainteresowaniem widzów, których na trybunach wrocławskiego stadionu w Leśnicy zebrało się 250. Dodatkową atrakcją była strefa zabaw dla dzieci, gdzie animatorki opiekowały się przeszło trzydziestką szkrabów.

Mecz odbywał się pod honorowymi patronatami Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec, Wolnego Państwa Saksonia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Europosła Piotra Borysa oraz Posła Macieja Zielińskiego.

O zdrowie rugbistów zadbała firma Pasja – masaże terapeutyczne, oraz firma Top-Gym.

W niedzielę rugbiści obu klubów wspólnie będą zwiedzać stolicę Dolnego Śląska.