Rumunia pokonana, jesteśmy liderem!

W arcyważnym spotkaniu 4. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska pokonała na wyjeździe Rumunię 3:0 (1:0). Dwukrotnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Pierwszego gola strzelił z kolei Kamil Grosicki.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było komu bardziej w tym meczy zależy na zwycięstwie. Polacy rozpoczęli z animuszem. Już w 11. minucie długim rajdem z piłką popisał się Grosicki. Skrzydłowy Rennes minął obrońców jak tyczki, wbiegł w pole karne i strzałem odbitym od poprzeczki zapewnił nam prowadzenie. Po tej bramce podopieczni Adama Nawałki kontrolowali wydarzenia boiskowe. Zdecydowanie wygrywali walkę w centralnej części boiska. Taktyka z trójką środkowych pomocników zdawała egzamin, przez co Rumunii nie mieli wiele do powiedzenia i często się gubili. Największe i jedyne zagrożenie stworzyli w 32. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do interwencji najwyższej próby był zmuszony Łukasz Fabiański po strzale Vlada Chirichesa. Do przerwy 1:0.

Tuż po zmianie stron niebezpiecznie zakotłowało się w naszym polu karnym, ale na szczęście ostatecznie wyszliśmy z tego obronną ręką. I w zasadzie oprócz pojedynczych strzałów z dystansu to na tyle stać było Rumunów w tym spotkaniu. Swoją miażdżącą przewagę Polacy potwierdzili jeszcze dubletem Lewandowskiego. Siedem minut przed końcem po zgraniu głową Łukasza Teodorczyka napastnik Bayernu Monachium znakomicie zabrał się z piłką w „szesnastkę” rywali i po rękach bramkarza strzelił swojego pierwszego gola w tym meczu. Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry pewnie wykonując rzut karny, podyktowany po faulu na nim samym.

W ten sposób Polacy pewnie 3:0 pokonali Rumunów i z dziesięcioma punktami na koncie przezimują w fotelu lidera grupy E eliminacji do mundialu. W kolejnym meczu Biało-Czerwoni zmierzą się 26 marca 2017 roku na wyjeździe z Czarnogórą.