Na początku grudnia, ubiegłego roku powstała nowa inicjatywa na wrocławskim rynku hip-hopowym, mająca na celu promowanie twórczości utalentowanych raperów. Dziś hasło „Podziemny Olymp” znane jest już na całej „rap-mapie” Dolnego Śląska!

Pierwsza edycja Podziemnego Olympu – „pierwsze starcie”, pokazała jak ogromne zapotrzebowanie było i jest, na tego typu projekty. Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 50 kandydatów, jednak tylko najlepsza piątka dostąpiła zaszczytu zwycięstwa. Dla tych też osób został zorganizowany koncert, we wrocławskim klubie Flow, na którym pojawiło się blisko 250 osób!

 

Organizatorzy inicjatywy nie zwalniają jednak tempa. Zaraz po koncercie, podsumowującym pierwszą edycję, ruszyli z kolejną! „Podziemny Olymp – wyzwanie!” – taki tytuł nosi druga już odsłona tego projektu, która niesie ze sobą liczne zmiany i innowacje.

 

Do najważniejszych należy zmiana procedury, wyboru zwycięzców. „Lajki” z pierwszej edycji, zastąpione zostały sześcio-podmiotowym jury, w skład, którego wchodzą: DzielniceWrocławia.pl, RapLuz, PMX, Bleiz, Shot oraz SzymS! To właśnie te wymienione organizacje, osoby, znane w środowisku Dolnośląskim i ogólnopolskim odpowiedzialne będą za finalne wyniki.

 

Regulamin i zasady konkursu „Podziemny Olymp – wyzwanie!”:

1. Start II edycji przypada na 5.02.2012. Od tego momentu na facebookowym fanpage Podziemnego Olympu, zainteresowani wysyłać będą swoje kandydatury, w postaci własnych utworów, zamieszczonych na portalu YouTube.

2. Zakończenie pierwszej części konkursu odbędzie się 12.02.2012, o godzinie 20. W wyniku czego, spośród wszystkich zgłoszonych – wybranych zostanie 10 najlepszych ekip.

3. Po trzech dniach od ogłoszenia „Dziesiątki”, ogłoszone zostaną końcowe wyniki Podziemnego Olympu – wyzwanie, w skład, którego wchodzić będzie 5-ciu zwycięzców (15.02.2012, godzina 20:00).

4. Zwycięzcy I edycji Podziemnego Olympu – Wiewiór, C.H.T., Emczas, PSCH oraz OzM nie mogą brać udziału w edycji drugiej.

5. Nagrodami w konkursie „Podziemny Olymp – wyzwanie!”, są:

a) video wywiad, przeprowadzony przez dziennikarzy portalu DzielniceWrocławia.pl

b) promocja twórczości na wrocławskim i ogólnopolskim rynku muzycznym

c) koncert, dla wszystkich zwycięzców II edycji

d) jeden z pięciu wygranych dostąpi zaszczytu, udziału w wywiadzie, w audycji RapLuz

e) każdy ze zwycięzców otrzyma darmowe godziny do wykorzystania w studiu jednego z naszych jurorów – PMX’a!

 

Info na temat członków jury:

DzielniceWrocławia.pl – nowy, prężnie rozwijający się portal, działający m.in. na polu muzycznym, informacyjnym, sportowym. Główny patron akcji Podziemny Olymp.

RapLuz – audycja muzyczna, prowadzona przez Jakuba Stemplowskiego oraz Emesa, zbierająca znakomite recenzje, w całym ogólnopolskim środowisku hip-hopowym.

PMX – Wrocławski producent muzyczny, uczestnik pierwszej edycji battlebeat. Współpracował z takimi raperami jak Pierrot, Lk (Klimat) czy LZRIM. Współtworzył kawałek Wice Wersy i Mroza „Wyje alarm”.

Bleiz – wrocławski raper, członek i chyba najważniejsza osoba we wrocławskiej „stajni” Grill-Funk, która odnosi co raz większe sukcesy na krajowym podwórku.

Shot – utalentowany, wrocławski raper, członek Grill-Funk label. Znany w całej Polsce z projektu „Młode Wilki Popkillera”, w którym pokazał, że posiada ogromny potencjał, w tym co robi. Oprócz tego ma już za sobą pierwszy legalny krążek, pt.”Do zobaczenia później”, nagrany wspólnie ze Człowieniem.

SzymS – założyciel nieistniejącej już grupy Fatum Crew oraz Jaraj Label. Wrocławski raper oraz promotor muzyczny, główna twarz akcji Podziemny Olymp. Rok 2012 może okazać się dla niego przełomowy, w związku z tym, że światło dzienne ujrzy jego pierwszy, solowy album, pt. „Współczesne przygody Hoogo”.Patroni:

  • DzielniceWrocławia.pl

  • RapLuz

  • Hip-hop.pl

  • Rapportal

  • HHzone.pl

  • Break.pl

  • Hip-hop.com.pl

  • Creartor Studio

  • Planet Sushi

  • Wrocławskie Podziemie

ZNAJDZIESZ NAS NA:

Podziemny Olymp Official Fanpage

DzielniceWrocławia.pl

podziemnyolymp@dzielnicewroclawia.pl