Sprzedaż grudniowych spektakli rusza we wtorek, 16 października o godzinie 12:00.
W tym miesiącu na miłośników teatru czeka m.in. powrót do lat świetności szwedzkiego zespołu za sprawą spektaklu „Moja ABBA” oraz rodzinny musical na podstawie utworu Jana Brzechwy. Na Scenie Ciśnień pojawi się również ENDY YDEN ze swoim premierowym koncertem.

Trzy wesołe krasnoludki

Rodzinny musical w reżyserii Konrada Imieli oparty został na wierszowanej opowieści Jana Brzechwy. Jej bohaterami są trzy wesołe krasnoludki, które wyruszą na podbój świata i kosmosu – polecą na Księżyc, będą wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy. Muzykę do spektaklu skomponował wrocławski zespół Mikromusic.


Moja ABBA 

Autorem i reżyserem spektaklu jest Tomasz Man. Bohaterką jego sztuki jest pani w średnim wieku, zakochana w muzyce ABBY. Wyśpiewuje jej piosenki całymi dniami, doprowadzając do szału męża, córkę, sąsiadów i znajomych. Kiedyś marzyła o tym, żeby pojechać na koncert, a dziś chciałaby odwiedzić muzeum ABBY w Szwecji. Pod tym szaleństwem kryje się historia, rozpięta między latami PRL-u i teraźniejszością, opowiadająca o cenie, jaką przychodzi nam płacić za marzenia.


ENDY YDEN: GTFO! Koncert premierowy

ENDY YDEN, a właściwie Andrzej Strzemżalski, to młody kompozytor, autor piosenek, producent i wokalista z Wrocławia. Podczas premierowego koncertu zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty GTFO!. Album ten to patchwork z pozornie różnych od siebie gatunków. W przestrzeni brzmieniowej przenikają się bowiem odwołania do schyłkowych Beatlesów, synthowych romantyków z lat 80., krautu i popu z lat 90.


 

W repertuarze na grudzień znajdą się również:
– Blaszany bębenek (którego recenzję można przeczytać tutaj)
– Polska Woda
– 100 lat radości. Koncert Sylwestrowy
– Po Burzy Szekspira
– Nasza mama czarodziejka
– Wk****one kobiety w leju po Polsce
– O tym, co rękę na bęben podnosi
– Nut Ferment 2


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: teatr-capitol.pl