Sprzedaż listopadowych spektakli rusza już 21 września o godzinie 12:00. Na scenie Teatru Muzycznego Capitol zobaczyć będzie można nie tylko kontrowersyjnie reklamowany „Blaszany bębenek”, ale również kontynuowane będą spektakle dla dzieci, takie jak „Nasza mama czarodziejka” czy „O tym co rękę na bęben podnosi”. „Tu nie ma na co czekać”, czas ruszyć do teatru!

Kocham cię. Ja ciebie też nie. Serge Gainsbourg

Spektakl w reżyserii Cezarego Studniaka oparty jest o biografię Serge’a Gainsbourga – francuskiego kompozytora, piosenkarza, aktora, scenarzysty i reżysera. U schyłku kariery z dystansem wspomina on i opowiada swoją historię, aranżując retrospekcje sytuacji, które definiują jego drogę, estetykę i filozofię życia. Osią spektaklu jest relacja kompozytora z kobietami, których ogromna liczba przewinęła się przez jego życie. Gainsbourg był mężczyzną o dość kontrowersyjnym typie urody i wielu kompleksach na tym tle, jednak jego determinacja w osiągnięciu statusu obiektu pożądania, megagwiazdy, aż wreszcie bohatera narodowego jest wyjątkowo intrygująca.
Serge Gainsbourg to jeden z najbardziej wpływowych twórców muzyki popularnej na świecie, ale również skandalista i jeden z prowokatorów przemian społecznych lat 60. XX wieku. Jego historia życia fascynuje i intryguje do dziś.


Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

Spektakl Konrada Imieli opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Frank Sinatra, Sammy Davis Junior i Dean Martin występowali pod nieformalną nazwą Rat Pack, elektryzując widownie wielkich sal koncertowych, rewii i kabaretów. Aktorzy wystąpią z towarzyszeniem kilkunastoosobowego big-bandu wzorowanego na orkiestrach swingowych. Całość poprowadzi konferansjer, który pełnić będzie rolę łącznika między realiami lat 60. a współczesnością. Na scenie Teatru Muzycznego Capitol zabrzmią największe przeboje tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York” czy „Mambo Italiano”.


Polska Woda

Spektakl „Polska Woda” w reżyserii Konrada Imieli zrealizowany zostanie z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Scenariusz powstał na podstawie tekstu Henryka Jamrozika, mieszkańca wsi Kałkowskie. Mężczyzna udzielił Teatrowi Muzycznemu Capitol praw do wystawienia swojego monologu.
Polska Woda to nieduża rzeka, dopływ Baryczy. W 2012 roku wystąpiła z brzegów, zalewając okoliczne pola i drogi. Pan Henryk analizuje przyczyny tego zdarzenia, w nieuchronny sposób docierając do pytania, o jaką Polskę walczyliśmy.


W repertuarze na listopad znajdą się również:
– Nut Ferment
– Makbet
– Wk****one kobiety w leju po Polsce
– Tu nie ma na co czekać
– Kilka sposobów na to, jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym, czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: teatr-capitol.com/fot. Marcin Kondarewicz