Sprzedaż październikowych spektakli rusza już dziś, we wtorek 14 sierpnia, o godzinie 12:00. Miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć między innymi spektakl „O tym, co rękę na bęben podnosi” czy zrelaksować się na  cotygodniowych porannych zajęciach jogi. Co jeszcze znajdziemy w repertuarze na ten miesiąc?

Blaszany bębenek

Muzyczny spektakl Wojciecha Kościelniaka według powieści Güntera Grassa. Historia dzieje się w sklepie z zabawkami Sigismunda Marcusa – najszczęśliwszym dla Oskara miejscu.  Wspólnie z popsutymi, uszkodzonymi i zakurzonymi zabawkami główny bohater odegra historię swojego dzieciństwa. W tym pozornie bezpiecznym świecie (a może w głowie chłopca?) rozegra się opowieść o czasach rodzącego się nazizmu.


Mistrz i Małgorzata

Akcja rozpoczyna moskiewskim parku, na Patriarszych Prudach. Przypadkowe spotkanie cudzoziemca przez dwóch literatów będzie doświadczeniem nie tyle nierealnym, co dotkliwie bolesnym. Cudzoziemiec okazuje się bowiem Szatanem we własnej osobie. W zmęczonej, otępiałej komunistycznej Moskwie za sprawą wysłanników piekła zapanuje „kompletny zamęt”. Szatan, ukazując ludzką pychę, chciwość i inne przywary, okazuje się w tej historii jedynym sprawiedliwym…


Nasza mama czarodziejka

Mama z bajek Joanny Papuzińskiej potrafi naprawić księżyc, któremu odłamał się rożek, zmniejszyć wielkoluda czy wyprać burzowe chmury. Mamy to przecież prawdziwe czarodziejki, które zmieniają w magię zupełnie zwyczajne rzeczy i zdarzenia. To właśnie będzie się działo w nowym spektaklu, w którym dzieci razem z aktorami uwierzą w moc wyobraźni i w to, że do najlepszej na świecie zabawy wcale nie potrzeba tabletu, komputera czy smartfona.


Novecento

Niezwykła opowieść jednego z najwybitniejszych współczesnych włoskich pisarzy – Alessandro Baricco, autora słynnego Jedwabiu.
Wybitny pianista-samouk o przydomku Novecento jako niemowlę został porzucony przez rodziców na statku kursującym między Europą a Ameryką. Nigdy nie zszedł na stały ląd. Baricco przedstawia historię tego genialnego muzyka, którego świat tworzy horyzont morza, pokład i osiemdziesiąt osiem klawiszy fortepianu. Jednak znajduje się w nim miejsce na wszystko, co najważniejsze, czyli twórczość, pasję i prawdziwą przyjaźń. Historię Novecento opowiada jego najbliższy przyjaciel – trębacz z okrętowej orkiestry.

 

 

Pełny repertuar można znaleźć tutaj.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Łukasz Giza (Capitol)