Sprzedaż styczniowych spektakli rusza w piątek 16 listopada o godzinie 12:00. Na miłośników teatru czeka m.in. spektakl na podstawie dzieła Stanisława Wyspiańskiego, historia o Doktorze Frankensteinie oraz  przeniesiony na scenę teatru monolog Henryka Jamrozika – mieszkańca wsi Kałkowskie.

Wyzwolenie: królowe

Spektakl w reżyserii Martyny Majewskiej opowiadać będzie o sztuce, o religii, o polityce i obyczajach – o Polsce. Jak u Wyspiańskiego. Sto lat później o tym samym, w gruncie rzeczy, tylko inaczej. Scenariusz na podstawie Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego stworzyła Agnieszka Wolny-Hamkało.


Frankenstein

Musicalowa wersja historii Doktora Frankensteina i Monstrum według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl oparty jest na znanej powieści Mary Shelley. Autorka wraz z mężem i grupą przyjaciół urządzili konkurs na najstraszniejsze opowiadanie. To prawodopodobnie właśnie wtedy Mary Shelley wymyśliła Frankensteina. Być może natchnieniem stała się dla niej znana wtedy w całej Europie wstrząsająca historia grabarzy z miasta Frankenstein, dzisiejszych Ząbkowic Śląskich.


Kilka sposobów na to, jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym, czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść

Musical w reżyserii Jakuba Skrzywanka osadzony został w pop-kapitalistycznej siłowni. Kilka sposobów… miało premierę w marcu 2017 na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, jako spektakl laureata Grand Prix z poprzedniego roku – Artura Caturiana. W reżyserii Kuby Skrzywanka widzowie obejrzeć mogą pragnienia i marzenia dwudziestoparolatków. Nigdy nie zostaną one jednak zaspokojone – wymyśla je bowiem dla nich i za nich kapitalizm. Spersonalizowane aplikacje, zaczynające przetwarzać i kreować ciała według własnych algorytmów, przejmują kontrolę nad swoimi użytkownikami.


 

W repertuarze na styczeń znajdą się również:
– 100 lat radości
– Blaszany bębenek
– Lekcja teatralna dla dzieci i młodzieży
– Wk****one kobiety w leju po Polsce
– Polska Woda (recenzję spektaklu można przeczytać tutaj)
– O tym, co rękę na bęben podnosi


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe teatru