…i śpiewaj z Trubadurami! Doroczny „Marsz Kapeluszy” już 14 września rozpocznie „Dni Seniora – Wrocław 2013”. Pierwszy dzień święta Seniorów uświetni również koncert Trubadurów. Wstęp na obydwa wydarzenia jest całkowicie bezpłatny!

„Marsz Kapeluszy” tradycyjnie zainicjuje tydzień obchodów wrocławskich „Dni Seniora”. W sobotę, 14 września, o godz. 11 spod przejścia na ul. Świdnickiej wyruszy uroczysty pochód wokół Rynku. Seniorzy w fantazyjnych przebraniach pokażą wrocławianom, jak dobrze się bawić! Na wszystkich uczestników oraz widzów barwnego pochodu czekają liczne atrakcje.

Po przemarszu, o godz. 12, na scenie na Placu Gołębim zagrają na żywo swoje największe przeboje Trubadurzy – legendarny polski zespół bigbitowy. Koncert, dedykowany wszystkim wrocławianom, a w szczególności Seniorom, jest bezpłatny!

Poznamy również laureatów konkursu na komiks lub scenariusz komiksu „O dziadku, wnuczku i…”, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl.

Po koncercie, władze miasta przekażą Seniorom symboliczne klucze do bram Wrocławia – tym samym rozpocznie się tygodniowe panowanie Seniorów w stolicy Dolnego Śląska.

Przez cały tydzień, od 14września trwać będą obchody święta Seniorów. Dzięki Partnerom wspierającym Wrocławskie Centrum Seniora, grafik na kolejnych siedem dni będzie wypełniony licznymi atrakcjami.

Podczas „Dni Seniora” będzie można zajrzeć na Targi Senioralne oraz wziąć udział w wykładach i warsztatach w Dolnośląskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dla melomanów zaplanowano liczne koncerty, m. in. w ramach II Przeglądu Chórów. Nie zabraknie również aktywności dla fanów sportu – Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan wraz z Aquaparkiem Wrocław organizuje Senioriadę – Igrzyska Seniorów.

Seniorów zaprasza również Kino Nowe Horyzonty oraz Impart, które przygotowały specjalny program dla miłośników kultury.

Koordynatorem wszystkich działań jest Wrocławskie Centrum Seniora, będące częścią Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: www.dniseniora.pl i www.seniorzy.wroclaw.pl. Zapraszamy również do siedziby Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 (tel. kontaktowy: 71 772 49 13).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Być mamą” – bezpłatne warsztaty
Następny artykułSenior z pasją na Targach Senioralnych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.