Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu zaprasza na XII Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich „METAFORMY”, które odbędą się w dniach 17-21 maja 2016 roku  we Wrocławiu. Zachęcamy do bezpłatnego udziału we wszystkich wydarzeniach.

Tegoroczna edycja Spotkań jest dla PWST wydarzeniem szczególnym. Wpisuje się ona bowiem w całą gamę działań artystycznych związanych z otrzymaniem przez Wrocław miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tegoroczne Spotkania są przestrzenią do prezentacji różnorodnych etiud i spektakli studenckich będących artystycznymi wizytówkami szkół lalkarskich z niemal całej Europy. Zaprezentują się zespoły z Chorwacji, Czech, Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Nazwa Spotkań – „METAFORMY” – to próba określenia przestrzeni tych konfrontacji. Teatr plastycznej metafory to teatr lalki, maski, formy, materiałów, przedmiotów, aktora, multimediów, światła, dźwięku, przestrzeni… To szerokie spektrum środków teatralnego wyrazu zachowuje swój homogeniczny, poetycki wyraz dzięki metaforze. To dzięki niej rozmawiamy z widzem, z jego wrażliwością i emocjami, uruchamiamy jego wyobraźnię, kreując nowe, magiczne światy.

Obok prezentacji studenckich proponujemy szereg imprez towarzyszących OFFORMY, takich jak pokazy na scenie offowej, czytanie dramatów, spotkanie autorskie, słuchowiska sensoryczne, pokaz filmu, dyskusje. Na zakończenie każdego dnia zapraszamy na koncerty młodych wykonawców i wspólną zabawę do Klubu Festiwalowego Szklarnia. W piątek, 20 maja wystąpi niezwykle uzdolniony absolwent PWST, lalkarz – multiinstrumentalista, Sambor Dudziński w jednoosobowym projekcie „Quartetman – manufaktura piosenki”.

Łącznie na scenach PWST zostanie zaprezentowanych 19 spektakli, które będzie można zobaczyć bezpłatnie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonanie rezerwacji na stronie: http://pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/ . Wydarzenia odbywające się w Klubie Festiwalowym Szklarnia są bezpłatne, nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Wystarczy być!

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu przy ul.  Braniborskiej 59 oraz w Klubie Festiwalowym Szklarnia przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19.

Mamy nadzieję, że spotkania będą okazją nie tylko do dyskusji nad kondycją szkolnictwa lalkowego i współczesnego lalkarstwa, ale także staną się szansą na nawiązanie znajomości i wymiany kontaktów między studentami i pedagogami europejskich uczelni.

PEŁNY PROGRAM

metaformy_ramka_internet


Projekt w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 www.wroclaw2016.pl

Współorganizatorzy:
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu www.pwst.wroc.pl
Instytut im. Jerzego Grotowskiego www.grotowski-institute.art.pl
Visegrad Fund www.visegradfund.org
Narodowe Forum Muzyki www.nfm.wroclaw.pl
Impart http://www.impart.art.pl

Partner Strategiczny:

KGHM Polska Miedź www.kghm.com

Partnerzy:

Klub Szklarnia www.facebook.com/klubszklarnia/
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu www.asp.wroc.pl
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu www.amuz.wroc.pl
Academy of Performing Arts in Bratislava www.vsmu.sk
Academy of Performing Arts in Prague www.damu.cz
Stowarzyszenie Ale Wiocha! http://www.sambordudzinski.pl
Epic Random Day www.youtube.com/channel/UC3DSHWM51Aolt01WSO3V2Ow
Foto Gryniewicz

Sponsor:
Osram www.osram.pl

Patroni Medialni:
Radio Ram www.radioram.pl
Radio Wrocław Kultura www.radiowroclawkultura.pl
DOKIS.pl Dolnośląska Kultura i Sztuka www.dokis.pl
Teatralny.pl www.teatralny.pl
E-teatr.pl www.e-teatr.pl
Teatralia www.teatralia.pl
Teatr dla Was www.teatrdlawas.pl
Dzielnice Magazine www.dzielnicewroclawia.pl
PIK Punkt Informacji Kulturalnej www.pik.wroclaw.pl
dlaStudenta.pl www.dlastudenta.pl

Znajdźcie nas w internecie:

Strona MSSL: http://www.pwst.wroc.pl/metaformy
Strona PWST: http://www.pwst.wroc.pl
Facebook MSSL : https://www.facebook.com/Międzynarodowe-Spotkania-Szkół-Lalkarskich-220851961615937/info/?tab=page_info&section=web_address&view

 

 

Miejsca wydarzeń:

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

ul.  Braniborska 59, 53-680 Wrocław
Klub Festiwalowy Szklarnia  (wejście od podwórka)
ul. Ofiar Oświęcimskich 19 50-069 Wrocław


źródło | materiał nadesłany