O północy z przystanku przy PKS busem do Szczecina odjedzie ósemka uczestników w pełni integracyjnego rejsu organizowanego przez Fundację „W-skersi”.

Organizacja ma przełamywać negatywne stereotypy o osobach z niepełnosprawnością. Powstała z potrzeby serca trójki przyjaciół – Bartłomieja Skrzyni Skrzyńskiego, dziennikarza, w-skersa i aktywisty, Macieja Żarnowskiego, muzyka, znanego m.in. ze składu zespołu Rotary, a także Piotra Kosiora, finansisty.

W trakcie rejsu i w-skersi, i osoby nie-niepełnosprawne podzielą się zadaniami i obowiązkami nie dzieląc się na opiekunów i „pasażerów”. Projekt nie będzie kreować rzeczywistości, ale udowadniać, że jeśli ktoś bardzo chce, może być aktywnym i spełniać swoje marzenia. W rejsie weźmie udział w pełni integracyjna załoga: pięć osób niepełnosprawnych i pięć nie-niepełnosprawnych, których zadania będzie nadzorował wykwalifikowany kapitan. Uczestnicy wyprawy popłyną pięknym, drewnianym 18 metrowym jachtem „Dar Szczecina” próbując się z żywiołami dwóch akwenów: Bałtyku i Morza Północnego. Planowana trasa to: Stralsund, Kilonia, Kanał Kiloński, Cuxhaven, Helgoland, Brunsbuttel, Kanał Kiloński, Kilonia, Lohme, Świnoujście, Szczecin. Termin rejsu 13–27 września 2011r.

Dzisiaj o północy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i nie-niepełnosprawne, w towarzystwie Bartłomieja Skrzyni Skrzyńskiego i Piotra Kosiora spotkają się na przystanku wrocławskiego PKS-u. Potem uczestnicy odjadą busem do Szczecina, skąd o 8:00, także busem przejadą do Straslundu, skąd wypłyną w rejs.

Projekt Fundacji pn.: „W-skersi na fali” jest wspierany jedynie ze  środków prywatnych sponsorów.

(aisog)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzegrana AZS AWF Gardinii z Ruchem
Następny artykułPodczas maratonu zebrano krew
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.