We Wrocławiu odbył się mecz 2. kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej. Hala AWF przy ulicy Paderewskiego była wypełniona po brzegi.

Po XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio taki pionierski na skalę światową projekt wprowadzony przez Polski Związek Zapaśniczy to nie lada gratka dla zawodników. W jednej drużynie występuje po trzech zawodników specjalizujących się w stylu wolnym i klasycznym oraz trzy zawodniczki w kategoriach olimpijskich.  Dzięki temu mogą nabrać doświadczenia i sprawdzić się w zawodach, a nie tylko na macie u siebie w klubie.

Po pierwszej wyjazdowej porażce drużyny AZ Supra Brokers Wrocław z Unią Racibórz, przyszedł czas zmierzyć się z WKS-em Grunwald Poznań, który też nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Team z Poznania przyjechał naszpikowany gwiazdami (kat.85kg styl klasyczny – Edgar Babayan wicemistrz Europy 2016r;  kat.69kg Agnieszka Wieszczek medalistka IO z Pekinu; olimpijczycy z Rio – Wieszczek i Radosław Baron).

Mecz rozpoczął się od porażki naszej zawodniczki Angeliki Dytrych, ale potem niesamowity doping przy walce Szymona Makucha z Krzysztofem Bielawskim sprawił, że ten najmłodszy uczestnik zawodów nie zdołał pokonać naszego zawodnika. Makuch pewnie zwyciężył zainkasował 2 punkty dla gospodarzy (joker) i został MVP zawodów. Potem kolejne zwycięstwo dołożył Dawid Kareciński i AZ Supra Brokers Wrocław wygrywała 3:1. Radość trwała jednak krótko. Pewne zwycięstwa zanotowało aż pięciu z rzędu doświadczonych zawodników i przed ostatnim pojedynkiem było 3:6. Na otarcie łez w kat.130 kg Łukasz Banak pokonał przed czasem po pięknych akcjach technicznych Dariusza Dryje i mecz zakończył się wynikiem 4:6. Rewanż odbędzie się na przełomie stycznia i lutego w innych kategoriach wagowych. Wtedy trener Tracz wystawi: najlepszą wrocławską zawodniczkę, brązową medalistkę z Rio – Monikę Michalik oraz medalistę z IO w Londynie –  Damiana Janikowskiego (chociaż on przejawia chęć walki w MMA).

W następnych zawodach AZ Supra Brokers Wrocław zmierzy się  u siebie z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Mecz zostanie rozegrany w środę – 16 listopada o godz. 17.


AZ Supra Brokers Wrocław

Zapasy kobiet:
– 48 kg Angelika Dytrych
– 58 kg Jowita Wrzesień
– 69 kg Weronika Maleszka

Zapasy mężczyzn (styl wolny):
– 57 kg Szymon Makuch
– 74 kg Jakub Rumas
– 97 kg Aleksander Wojtachnio

Zapasy mężczyzn (styl klasyczny):
– 66 kg Dawid Kareciński
– 85 kg Dawid Klimek
– 130 kg Łukasz Banak

Trener: Józef Tracz


Autor | Szymon Kutynia    

  • Zdjęcie | Szymon Kutynia