Zapisy do Akademii Polskiego Filmu, która ma się odbywać w Heliosie Nowe Horyzonty ruszają już dziś, 10 września. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poznać historię polskiej kinematografii i odwiedzać największy w Europie arthouse.

Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs polskiego filmu fabularnego, który jest uzupełnieniem programu studiów wrocławskich uczelni. Mogą z niego jednak skorzystać także wolni słuchacze, którzy są zainteresowani filmową tematyką. Wcześniej podobne kursy były organizowane w innych miastach Polski (m.in. w Warszawie, Łodzi i Krakowie) i według organizatorów cieszyły się ogromną popularnością.

We Wrocławiu Akademia rozpocznie się po raz pierwszy. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godzinie 17. W ciągu dwóch lat uczestnicy mają szansę obejrzeć prawie 100 polskich filmów i wysłuchać niemal 50 wykładów filmoznawców i historyków kina.

Fot. Piotr Ciosek

W projekt zaangażowało się sześć wrocławskich uczelni: Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, Akademia Wychowania Fizycznego, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

Zapisy na zajęcia rozpoczną się 10 września na stronie www.heliosnh.pl.  O zakwalifikowaniu się do Akademii będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Karnety, dla przyjętych na kurs, będą dostępne w sprzedaży w kinie Helios Nowe Horyzonty. Cena karnetu za semestr zajęć w APF wynosi 120 zł.