Krótkometrażowy film w reżyserii Tomasza Musiała opowie o powodzi sprzed 20 lat. Głównym środkiem przekazy będzie taniec. W filmie wystąpią tancerze Wrocławskiego Teatru Tańca, Wrocławianie, wolontariusze i statyści. Ci ostatni mogą wciąż się zgłaszać.

Inicjatorem powstania filmu jest Tomasz Musiał, który odpowiada za scenariusz i reżyserię. Choreografią zajęła się Bożena Klimczak.

„Fala ‘97” będzie filmem muzyczno-tanecznym z elementami fabularnymi, opartym na prawdziwych wydarzeniach. W filmie głównym bohaterem będzie Fala – tancerka, która będąc personifikacją fali powodziowej, jako ruch i taniec dramatyczny, “zalewać” będzie stopniowo miasto, napotykając na opór Wrocławian. Pozytywnym bohaterem będzie “ożywiona” Powodzianka – symbol walki młodych Wrocławian, studentów (motyw obrony Wyspy Pasieki). Zdjęcia będą odbywać się na Nadbrzeżu Odry, Starym Mieście, Ostrowie Tumskim, Moście Pokoju, Moście Grunwaldzkim. Przewidziane są także ujęcia kręcone w samej Odrze.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w powstawanie filmu proszeni są o zostawienie komentarza na fejsbukowej stronie Wrocławskiego Teatru Tańca.

WTT dla uczczenia 20. rocznicy powodzi z 12 lipca 1997 roku, gdy Wrocław znalazł się pod wodą zaprasza na flash mob „Wysoka woda”, który odbędzie się w centrum miasta. Szczegóły niebawem.

 


Autor: Daniel E. Groszewski