Wrocławski bieg charytatywny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku padnie rekord frekwencji, mimo że zapisy wciąż jeszcze trwają. Wolnych zostało niecałe 300 miejsc.

Wrocław Business Run wystartuje w niedzielę 2 września o godzinie 10:30 spod Hali Targowej. Przedstawiciele wrocławskich firm powalczą dla beneficjentów fundacji Polish Business Run.

Historia zaczęła się w 2012 roku w Krakowie, kiedy postanowiliśmy połączyć biznes z mieszkańcami tak, żeby wspólnie zrobić coś dobrego. Pomyśleliśmy, że amputacje to temat, który podejmuje się niezwykle rzadko. To, co w tym biegu jest najważniejsze to nasi beneficjenci. Chcemy pomagać im w kwestii dofinansowania protez, rehabilitacji, a także bardzo ważnych konsultacji psychologicznych – mówi Marta Hernik, przedstawicielka Global Project Manager Poland Businnes Run.

Trasa biegu przewiduje około 3,9 km. Podczas poprzedniej edycji udało się zebrać prawie 100 tyś. złotych. W tym roku uczestnicy pobiegną dla czterech beneficjentów – Ewy, Michała, Krzysztofa i Pawła (więcej o nich tutaj).

Cieszę się, że mogę wziąć udział w tym biegu, właśnie we Wrocławiu. To dla mnie duże zaskoczenie, że bieg będzie właśnie dla mnie oraz że wszyscy pobiegną, żeby mi pomóc. – mówi Ewa Harapin, jedna z beneficjentów. – Proteza da mi nowe możliwości i ułatwi funkcjonowanie w życiu codziennym. Wiem, że dla innych beneficjentów to też jest bardzo ważne i wiążą z tym duże nadzieje – dodaje.

W organizację biegu zaangażowane są również firmy mające siedzibę we właśnie Wrocławiu. To m. in. UBS, BNY Mellon, Cu Office, Colliers International, Accor Hotels i Komunikacja Plus.

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę oraz zarejestrować się na stronie www.wroclawbusinessrun.pl. Opłata wpisowa wynosi 350 zł netto za drużynę.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe