W swoim meczu o wszystko na mistrzostwach świata we Francji polscy piłkarze ręczni przegrali z Rosją 20:24 (9:13). Tym samym Biało-Czerwoni definitywnie stracili szansę na awans do 1/8 finału. 

2:0 dla Polski. Taki wynik widniał na zegarze po niecałych sześciu minutach spotkania. Udane interwencje w bramce Adama Malchera pozwoliły na wypracowanie takiej zaliczki. Nasz golkiper nie puścił gola przez osiem minut. Nie potrafiliśmy, jednak na tym skorzystać i bardziej odskoczyć. Nie mogło się to inaczej skończyć jak stratą czterech goli z rzędy przez podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Od tej pory sztuka wyjścia na prowadzenie nie powiodła się już do końca meczu. Dobrą postawę w obronie zaprzepaszczaliśmy kiepską i przede wszystkim nieskuteczną grą w ataku. W konsekwencji Sborna powiększała przewagę, która do przerwy urosła do 13:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Rosjanie coraz bardziej „odjeżdżali „, a Polaków stać było tylko na pojedyncze zrywy, dzięki którym udało się dojść rywala na nie mniej niż dwie bramki. Brakowało wiary, nadziei i chyba umiejętności. Rażąca nieskuteczność w ofensywie, w tym cztery niewykorzystane rzuty karne, przelały czarę goryczy i w efekcie przegraliśmy kluczowe spotkanie 20:24.

Biało-Czerwoni w ten sposób ostatecznie żegnają się z marzeniami o awansie do kolejnej fazy. Pozostanie im jedynie walka w Pucharze Prezydenta, którego wygranie gwarantuje status najlepszej drużyny z grona najgorszych. Wcześniej nasze Orły zmierzą się jeszcze w przedostatnim meczu w grupie z reprezentacją Japonii. Pojedynek dwóch outsiderów zaplanowano na dzień jutrzejszy.

*

Polska – Rosja 20:24 (9:13)

 

Polska: Adam Malcher, Adam Morawski – Marek Daćko 1, Krzysztof Łyżwa, Mateusz Jachlewski 2, Przemysław Krajewski 2, Paweł Niewrzawa 2, Patryk Walczak 1, Arkadiusz Moryto, Michał Daszek 3, Maciej Gębala, Rafał Przybylski 1, Paweł Paczkowski 3, Łukasz Gierak , Tomasz Gębala 4, Piotr Chrapkowski 1.

Rosja: Wadim Bogdanow, Wiktor Kiriejew – Dmitrij Kisielew 1, Danił Sziszkariew 2, Dmitry Kowaliew 7, Aleksander Szkurinski 1, Aleksandr Czernoiwanow, Paweł Atman 5, Siergiej Gorbok 1, Michaił Czipurin, Gleb Kałarasz 3, Siergiej Szelmienko 1, Timur Dibirow 2, Igor Soroka, Azat Waliullin, Dmitrij Żytnikow 1.

Autor | Marcin Paluch

  • Zdjęcie | ZPRP