Na wrocławskich Bielanach powstaje miejsce dla najmłodszych widzów teatru. Mała Scena zainauguruje swoją działalność w Międzynarodowym Dniu Dziecka. 

Autorski program kulturalno-edukacyjny ATM-u obejmuje uruchomienie nowej sceny z przeznaczeniem dla najmłodszych widzów. Przygoda z teatrem dla grupy wiekowej od trzech do sześciu lat, to pomysł wrocławskich aktorów dramatycznych i lalkarzy.  Wprowadzą maluchy w kolorowy świat magii dzięki spektaklom interaktywnym. Do powstania tego pomysłu przyczynili się okoliczni mieszkańcy, którzy w ATM Scena na Bielanach od paru już lat znajdują rozrywkę na wysokim poziomie. Przyszła pora na najmłodszych widzów. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Jak każdy rodzi wie, by wzbudzić zainteresowanie trzy, cztero czy pięciolatka nie wystarczy strojenie śmiesznych min. Dlatego też, reżyserki Ewelina Ciszewska i Dorota Bielska połączyły swoje spektakle z warsztatami, dzięki który każdy maluch będzie miał szansę poprzez zabawę poznać głębiej świat teatru.

Dziecięcy widzowie i ich rodzice będą mogli zobaczyć trzy teatralno-edukacyjne propozycje: „Bajkę o przyjaźni”, „Zaczytaną krainę” oraz „Pastorałkę o dzwoneczku”

Wśród artystów na scenie można będzie zobaczyć Klaudię Kącę-Jasic, Lucynę Wróbel, Krzysztofa Brzazgonia i Wojciecha Gabrysia.


Autor: Sabina Misakiewicz