Sparing Śląska z Zagłębiem Sosnowiec był szczególny przede wszystkim dla jednej osoby. W drużynie gości gra wieloletni piłkarz WKS-u Sebastian Dudek. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu pomocnik otrzymał pamiątkową tablicę ze zdjęciem, na którym zdobywa przepiękną bramkę przeciwko Dundee United w Lidze Europy.

Sebastian Dudek dla WKS-u rozegrał 177 meczów, zdobywając 26 bramek. Jest mistrzem Polski z sezonu 2011/12. Dziś wieloletni gracz WKS-u wrócił do Wrocławia, ale jako piłkarz Zagłębia Sosnowiec. – Miło wrócić. Spędziłem tutaj 7 wspaniałych lat, z czego 6 lat grałem przy Oporowskiej – wspomina. – Tym bardziej cieszę się, że właśnie tu zorganizowano sparing. Mam tu wielu przyjaciół, kilku nadal pracuje w Śląsku, więc była też okazja, żeby spotkać się z wieloma osobami.

Pomocnik zapamiętany jest przede wszystkim z przepięknej bramki przeciwko Dundee United, która dała awans wrocławianom do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej w 2011 roku. Była 75. minuta rewanżowego spotkania w Dundee. Śląsk do awansu potrzebował jednego gola, ale nie potrafił przedrzeć się przez szczelną obronę rywali. Wtedy piłkę dostał Dudek, a ten potężnym uderzeniem z dystansu umieszcza ją w siatce. – Tę bramkę cały czas wspominam. Był to pięknym moment w mojej karierze i zawsze pozostanie w mojej pamięci. Przeżyłem tu jednak o wiele więcej miłych chwil, które pozostaną mi w pamięci na zawsze. Choćby też gol który dał nam awans do Ekstraklasy w 2008 roku. Nie przywiązuję się jednak tylko do tego. Spędziłem tu szmat czasu, mieliśmy zgraną drużynę i to się dla mnie liczy -podkreśla.

Przed meczem pomocnik został zaskoczony. Sebastian Dudek z rąk Dariusza Sztylki odebrał pamiątkową tablicę ze zdjęciem, na którym zdobywa przepiękną bramkę przeciwko Dundee United w Lidze Europy. – Bardzo miło mi, że otrzymałem taki prezent od chłopaków. Zaskoczyli mnie tym i na pewno znajdę na nie specjalne miejsce. Oczywiście serdecznie dziękuję za niespodziankę!

sebastian-dudek-i-dariusz-sztylka

Śląsk Wrocław – Zaglębie Sosnowiec 1:1 (1:0)

1:0 – Engels 1′
1:1 – Ryndak 77′

Śląsk: Pawełek – Zieliński, Wiech, Celeban (46. Dvali), Pawelec – Stjepanović, Goncalves (46. Łyszczarz), Engels, Riera, Roman – Mervo
Zagłębie: Szumski – Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Udovicić – Wilk, Matusiak, Łuczak, Nowak, Pribula – Matić oraz Dudek, Rydak, Sanogo, Krzykowski, Mularczyk, Bała


Autor | Michał Krzymiński
Zdjęcie | Krystyna Pączkowska
Źródło | SlaskWroclaw.pl