Na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu gościnnie wystąpi Bałtycki Teatr Tańca. „Sen nocy letniej” zrealizowany przez Izadorę Weiss zostanie zaprezentowany w naszym mieście tylko jeden raz –  19 czerwca o 19.30 na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego.

materiał promocyjny

Izadora Weiss ponownie sięga po sztukę Shakespeare’a jako scenariusz do swojej najnowszej choreografii. Tym razem artystka stara się maksymalnie dochować wierności Shakespeare’owi i jego magicznej opowieści o miłości i seksie, jaką jest Sen nocy letniej. Chce opowiedzieć to arcydzieło teatralne językiem tańca najdokładniej, jak się da.

Do współpracy zaprosiła wspaniałą kreatorkę mody Gosię Baczyńską, której finezja i fantazja są w stanie sprostać tak karkołomnemu zadaniu, jakim jest dzisiaj ta sztuka wystawiana setki razy na wszystkich scenach świata.

Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów wypełnionych barokiem i delikatnymi utworami nasyconymi brzmieniem gitary i wiolonczeli. A jednak niestrudzone poszukiwania najróżniejszych kompozycji kultowego Bregovića przyniosły zaskakujący rezultat i wydaje się, jakby to on sam specjalnie napisał muzykę do ułożonych przez Izadorę Weiss scen.

Spektakl:

19 czerwca 2013, godz. 19:30/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Ceny biletów: 30 zł – do kupienia w kasie Teatru Polskiego

Informacja o biletach:
Kasa Teatru Polskiego we Wrocławiu
ul. G. Zapolskiej 3
czynna od wtorku do soboty w godz. 11:00–14:00; 15:00–19:00
tel. 71 316 07 80

Występ w ramach wydarzeń towarzyszących Kongresowi ISPA