Życie bez pasji i zainteresowań byłoby zwyczajnie nudne. Nie warto jednak trzymać swojego hobby wyłącznie dla siebie. Targi Senioralne, które odbędą się w dniach 14 i 15 września, to wspaniała okazja, żeby podzielić się swoją pasją z innymi.

Jednak Targi Senioralne to nie tylko miejsce, w którym Seniorzy mogą zaprezentować swoje hobby. To przede wszystkim szansa dla firm i instytucji, podejmujących działania prosenioralne, aby przedstawić ofertę skierowaną do Seniorów.

Tegoroczne Targi będzie gościć Centrum Handlowe Auchan na Bielanach. Podczas dwóch dni imprezy Wrocław będzie miał okazję do ukazania ogromnego potencjału osób starszych i ich roli w budowaniu społeczeństwa. Co roku Targi odwiedza wielu Seniorów i innych mieszkańców miasta. Są również inspiracją dla wielu miast Polski, w których zorganizowano podobne imprezy.

Pierwszy dzień tegorocznych Targów – 14 września – zarezerwowany jest przede wszystkim dla przedsiębiorców i instytucji, angażujących się w działania na rzecz Seniorów. Odwiedzający Targi Senioralne będą mieli okazję zapoznać się z bardzo różnorodnymi ofertami. Wśród nich znajdą się m. in. kursy językowe i komputerowe, propozycje turnusów wypoczynkowych i rehabilitacyjnych oferty instytucji kulturalnych oraz wiele innych aktywności dla Seniorów, takich jak joga, choreoterapia czy kursy tańca.

15 września (niedziela) będzie z kolei dniem dedykowanym przede wszystkim promocji aktywności samych Seniorów. Zaprezentują się wówczas Kluby Seniorów i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Seniorzy będą dzielić się swoimi pasjami, m. in. zamiłowaniem do krawiectwa, robótek ręcznych, wyrobów decoupage oraz aktywności sportowej.

Targi Senioralne to nie jedyna impreza, podczas której Seniorzy będą mogli przedstawić swoje zainteresowania. Jak co roku, w ramach „Dni Seniora”, Grupa O-CAL-eni organizuje wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich działkowiczów, miłośników kwiatów i roślin. Mowa oczywiście o Dożynkach Działkowych, które odbędą się 14 września w Domu Kultury Kolejarz (budynek Dworca Świebodzkiego). W ramach imprezy, oprócz wystawy plonów, odbędzie się loteria fantowa i zabawa taneczna.

Szczegółowe informacje na temat Targów Senioralnych oraz Dożynek Działkowych można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl, pod nr tel. 71 772 49 13 oraz we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6..

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRuszaj z nami, Seniorami…
Następny artykułCo się Steauo?
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.