Bieganie, pływanie i wiosłowanie to tylko niektóre z konkurencji, z którymi zmierzą się Seniorzy podczas tegorocznej Senioriady. Igrzyska Seniorów odbędą się w dniach od 16 do 21 września, w ramach obchodów „Dni Seniora – Wrocław 2013”.

Jak wiadomo – ruch to zdrowie, dlatego warto na co dzień poświęcić przynajmniej kilkanaście minut na ćwiczenia. Niezależnie od wieku! Można biegać, maszerować, wsiąść na rower lub wskoczyć do basenu. Grunt, żeby świetnie się przy tym bawić.

Wszyscy aktywni Seniorzy będą mieli okazję sprawdzić swoje możliwości podczas Igrzysk Seniorów. Miłośnicy sportu mogą wybierać spośród takich konkurencji, jak nordic walking, rajd rowerowy, pływanie, wioślarstwo i wiele innych. Wytężyć trzeba będzie nie tylko mięśnie, lecz również umysł! Senioriada to nie tylko rozgrywki sportowe – organizatorzy zaplanowali dla Seniorów również Turniej Szachowy, Memoriadę (czyli ćwiczenia pamięciowe) oraz Rajd Terenowy zwieńczony wspólnym girllowaniem.

Liczba zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach jest ograniczona, ale już teraz chętni do uczestnictwa w Igrzyskach mogą zgłaszać się drogą elektroniczną lub telefonicznie. Informacje na temat zapisów oraz szczegółowy harmonogram Igrzysk Seniorów można znaleźć na stronach:  www.dniseniora.pl oraz www.fan.org.pl, pod nr tel. 71 772 49 13 i we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6..

Na uczestników Senioriady czekają również dodatkowe atrakcje. W dniu Finału Igrzysk (20 września) Wrocławski Park Wodny oferuje Seniorom możliwość całodziennego korzystania z kompleksu basenów rekreacyjnych w cenie 10 zł. Tego dnia dla chętnych odbywać się będą zajęcia aquaaerobic (o pełnych godzinach, od godz. 10:00 do 18:00).

Igrzyska Seniorów organizuje Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, we współpracy z Aquaparkiem Wrocław,  Grupą O-CAL-eni oraz licznymi parterami i wolontariuszami. Koordynatorem imprezy jest Wrocławskie Centrum Seniora. 

 

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoszykarze Śląska wygrywają drugi sparing
Następny artykułZderzenie tramwajów! Ponad 30 osób rannych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.