Na razie jest ich kilkunastu, ale już po miesiącu pracy są gotowi do wydania bezpłatnego, drukowanego informatora „KABEL”. Mowa o seniorach – wolontariuszach, którzy biorą udział w projekcie Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Stworzony przez nich informator kulturalny „KABEL” już od początku lipca można znaleźć w najlepszych instytucjach kulturalnych we Wrocławiu.

KABEL – Kulturalny Awangardowy Biuletyn Emerytów lubiących życie – tak rozwija się nazwa drukowanego informatora kulturalnego, którego pierwszy numer ma pojawić się już pod koniec czerwca.  KABEL ma zawierać informacje o wydarzeniach we Wrocławiu i okolicach, które mogą zainteresować osoby w wieku 60+. Wiarygodność merytoryczną potwierdza fakt, że informator jest tworzony przez wolontariuszy w wieku senioralnym i „nieco” młodszego redaktora naczelnego: Poprzez stworzenie zespołu redakcyjnego złożonego z wolontariuszy-seniorów i prowadzenie regularnych warsztatów dziennikarskich chcemy zaktywizować osoby po 60 roku życia oraz stworzyć przejrzystą platformę informującą o ciekawych wydarzeniach, które mogą zainteresować seniorów –  mówi Jakuba Zasada z Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego.

Informator kulturalny KABEL będzie można znaleźć już na początku lipca w klubach seniora, Miejskim Centrum Wolontariatu, Wrocławskim Centrum Seniora oraz wielu instytucjach kulturalnych we Wrocławiu.

Kulturadlaseniora.pl

Sam magazyn to jednak nie wszystko. Już od początku czerwca działa strona KulturaDlaSeniora.pl, która jest internetową wersją informatora. Przejrzysty, logiczny i nowoczesny wygląd strony ma pomagać dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu w dniu bieżącym. Natomiast dzięki zamieszczonemu na stronie kalendarium możemy się dowiedzieć co będzie się działo w interesującym nas dniu w miesiącu. Na stronie i na profilu Facebook Kultura Dla Seniora można się także znaleźć informacje na temat przyłączenia się do grona redakcji senioralnej. – Nabór do tego projektu jest stały i w każdej chwil można spróbować tworzyć z nami kolejny numer informatora oraz przygotowywać informację na stronę. Nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, wystarczy chcieć – potwierdza Jakuba Zasada.

Spotkania redakcji odbywają się w każdy wtorek o godz. 12:00 w Centrum Sektor 3. przy ulicy Legnickiej 65

Autor | Jakub Zasada

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDalibor Stevanović odchodzi ze Śląska
Następny artykułPremiera „Urban Sounds” Teatru Ekipa
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.