Impelki przygotowują się do wrocławskiego meczu o awans do finału mistrzostw Polski. Z racji dłuższej przerwy między kolejnymi półfinałowymi spotkaniami (ostatnie rozegrane 23 marca) sztab szkoleniowy zorganizował sparingi z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy z nich rozegrany został w ubiegły piątek w Dąbrowie Górniczej. Zakończył się zwycięstwem gospodyń, jednak to nie wynik był tu najważniejszy. Trenerzy Impela próbowali różnych ustawień, a mecz nie przypominał spotkania, do którego przywykliśmy oglądając mecze Orlen Ligi. Nie mniej niekorzystny wynik, a także zapis statystyków dały kolejną porcję danych do analizy dla sztabu, pod kątem tego, co należy jeszcze poprawić przed zbliżającym się, wielkimi krokami, drugim meczem półfinałowym.

Okazję do rewanżu za piątkowe starcie wrocławianki będą miały już w najbliższy wtorek. Drugie kontrolne spotkanie odbędzie się tym razem we Wrocławiu. Impelki będą chciały wygrać ten mecz, chcąc zbudować pewność siebie przed decydującymi pojedynkami w Orlen Lidze.

W półfinałowej rywalizacji o medal Mistrzostw Polski na prowadzeniu jest PGE Atom Trefl Sopot, który wygrał pierwszy mecz. Wicemistrz Polski jest jedną nogą od awansu do gry o złoty medal, bowiem w tym sezonie, by znaleźć się w finale potrzeba tylko dwóch zwycięstw. Mecz w Sopocie pokazał jednak, że Impelki nie zamierzają odpuścić i we Wrocławiu będą walczyć o doprowadzenie do trzeciego – decydującego spotkania.

Drugi mecz półfinałowy już w najbliższy poniedziałek – 11 kwietnia o godzinie 20:30 w Hali Orbita. Transmisja spotkania w Polsat Sport. Wstęp na mecz dla pracowników grupy Impel jest bezpłatny za okazaniem zaproszenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Kung Fu Panda 3” [RECENZJA]
Następny artykułMichał Hernes: Dwie drogi do wojny – polska i amerykańska
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.