Niemal kultowy serial z lat 90-tych powraca jako pełnometrażowy film. Scenariusz napisze Gary Dauberman człowiek odpowiedzialny za najbardziej kasowe horrory 2017 roku.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu młodzieżowego „Czy boisz się ciemności”. Utrzymany w konwencji science fiction i horroru zaskakiwał swoimi historiami i ciekawym podejściem do tematu. W Polsce odcinki emitowany były najpierw na antenie RTL 7, a później po TVN 7 aż do roku 2001.

Ciemny, złowieszczy las, ognisko i grupa nastolatków należących do Stowarzyszenia Ciemności. Zbierają się, by opowiadać sobie nawzajem straszne historie. Rozpoczynają słowami: „przedstawiony z ramienia Stowarzyszenia Ciemności, nazywam tę historię…”, następnie garść saletry potasowej do ogniska. Unosi się gęsty, biały dym, a my poznajemy tytuł historii, obraz przenosi nas do świata snutej opowieści.

Serial w latach 90-tych cieszył się bardzo dużą popularności, tym bardziej cieszą plany zrealizowania filmu na jego podstawie. Prawdziwą wisienką na torcie jest wiadomość o Garym Daubermanie, który napisze scenariusz dla filmu. Dauberman odpowiada m.in za najbardziej kasowy horror „IT”. Pracował także przy innym tegorocznym hicie: „Annabelle: Narodziny zła” oraz produkcjach, które dopiero będą miały swoje premiery: „IT 2” i „The Nun” – spin-off „Obecności”.

Wiemy, że „Czy boisz się w ciemność?” zrealizuje wytwórnia Paramount Pictures, jednak data premiery nie jest jeszcze znana. Spoglądając na kondycję horrorów w ostatnim czasie: „Uciekaj!” nominowany do Złotych Globów, „IT” i jego znakomity boxoffice, czy choćby kontynuacja „Obecności”, która podobnie jak poprzednie tytuły zebrała bardzo dobre oceny od widzów i recenzentów. Wierzę, że nadchodząca adaptacja nie rozczaruje fanów, a historia napisana przez Daubermana stanie na wysokości zadania.  


Autor: Patryk Wolny