„Ku pamięci” – twórcy publikują krótki filmik by uczcić pamięć wszystkich bohaterów Hawkings, którzy poświęcili się dla dobra sprawy – pisze Patryk Wolny.  

Materiał został opublikowany w ramach trwającej akcji rewatch, podczas której fani Stranger Things wraz z twórcami mogą odświeżyć sobie pierwszy sezon w oczekiwaniu na premierę drugiego, która przypomnijmy, została zaplanowana na 27 października.  

Oglądając powyższy materiał uświadomiłem sobie, jak bardzo brakuje mi, no właśnie, kogo? Materiał został utrzymany w humorystycznej konwencji, więc i ja wspomnę z sentymentem pierwszy telefon w domu Byersów, który stał się niewinną ofiarą mocy nie z tego świata. Końcówka filmiku to także oko puszczone w stronę fanów i nadchodzącej kontynuacji.

Przypomnijmy, że zgodnie z obietnicą twórców drugi sezon ma być dużo mroczniejszy co po części potwierdza zwiastun wyemitowany podczas finałów Super Bowl 2017:

Akcja kontynuacji została osadzona w roku 1984, czyli rok po wydarzeniach znanych z pierwszego sezonu. Na ekranie ujrzymy wielu starych znajomych, którzy ponownie będą musieli zmierzyć się z mroczną stroną świata. Nie zabraknie także miejsca dla nowych twarzy. Drugi sezon ma liczyć łącznie 9 odcinków.  

Nie pozostaje zatem nic innego, niż uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać nadchodzącego Halloween. Za produkcję odpowiada Netflix, tak więc w dniu premiery zostaną udostępnione wszystkie odcinki, cóż szykuje się długa noc pełna emocji.

PS. Jeśli chcielibyście stworzyć swój własny tekst utrzymany w stylistyce „Stranger Things” możecie skorzystać z możliwości strony: http://makeitstranger.com, która wygeneruje dla was, logo rodem z lat ’80. 

 


Autor: Patryk Wolny