Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji (WCSHiR) planuje w przyszłym sezonie 60-70 gonitw w ciągu 10-12 dni wyścigowych. Dyrektor „Partynic” przedstawił plany na następny sezon.

W tym roku na wrocławskim hipodromie było 13 dni wyścigowych. Przyszły rok zapowiada się nieco skromniej. -Szczegółowy harmonogram będziemy mogli podać na początku sezonu, gdy będziemy znali liczbę uczestników a plany wyścigów będą zatwierdzone przez Polski Klub Wyścigów Konnych – mówi Jerzy Pękalski, dyrektor WCSHiR. 

fot. wroclaw.pl

Prowadzone są także rozmowy z Totalizatorem Sportowym w sprawie organizacji wyścigów i zakładów wzajemnych. -Chcemy aby podczas wrocławskich imprez na torze można było śledzić na telebimie wydarzenia np. na Służewcu i obstawiać wyniki obu wyścigów w jednym miejscu – podkreśla Pękalski. Mamy już w tej sprawie podpisany list intencyjny – dodaje dyrektor WCSHiR.

Totalizator Sportowy bierze już udział w organizacji wyścigów na warszawskim Służewcu i w Sopocie.

Razem z planami na sezon 2013 przedstawiono również cennik stawek za utrzymanie i trening koni na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych, który musi być jeszcze zaakceptowany przez prezydenta Wrocławia.

(wroclaw.pl)