Impel Wrocław przegrał pierwsze starcie o awans do ścisłego finału mistrzostw Polski. W meczu w Łodzi – mimo wyrównanej walki – lepsze okazały się gospodynie, których do sukcesu poprowadziła Kaja Grobelna.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli Impelek. Konsekwentna gra zagrywką i blokiem dały zwycięstwo. Później – mimo dobrych początków – w końcówkach setów górowały gospodynie. Wygrywając trzy kolejne partie zapewniły sobie pełną pulę punktów za to spotkanie.

Świetne zawody rozegrała Kaja Grobelna – atakująca Grot Budowlanych. To co rzucało się na pierwszy rzut oka to także bardzo dobra gra defensywna Pauliny Maj-Erwardt, od której zaczynało się wiele kontrataków. Swoje dołożyły także środkowe, a efektem była wygrana w całym spotkaniu.

Impel nie był bez szans. Ponownie z dobrej strony pokazała się Katarzyna Konieczna. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały jeszcze Megan Courtney, Natalia Mędrzyk i Agnieszka Kąkolewska. To czego zabrakło do wygranej będzie przedmiotem przygotowań do kolejnego meczu. Impelki, by myśleć o awansie, najpierw muszą wygrać spotkanie za trzy punkty, a potem wszystko rozstrzygnie się w dodatkowym tie-breaku.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 10 kwietnia w Hali Orbita. Początek meczu o 18:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.