Wrocławskiemu klubowi nie udało się wywalczyć awansu, jednak nie przeszkodziło to w walce o miejsce w I lidze. Gwardia Wrocław wykupiła miejsce od Stali Sanok. Od przyszłego sezonu siatkarzy Piotra Lebiody zobaczymy na pierwszoligowych boiskach.

Po dziesięciu latach we Wrocławiu ponownie zagości I liga siatkówki mężczyzn. Gwardia Wrocław po nieudanym awansie i porażce z Chrobrym Głogów w półfinałach, postanowiła wykupić miejsce w I lidze od Stali Sanok. Podczas wtorkowej konferencji prasowej władze klubu przedstawiły oficjalny dokument potwierdzający powrót klubu do I ligi.

– Chcielibyśmy zbudować zespół na miarę naszych możliwości. Marzeniem byłby awans do najlepszej czwórki. Jesteśmy realistami, chcemy budować zespół, który w przyszłości będzie na miarę Plus Ligi – mówi Piotr Lebioda, trener Gwardii Wrocław.

Dotychczasowa hala przy ulicy Krupniczej jest już remontowana. Ma zostać przystosowana do gry w siatkówkę. Następny sezon zapowiada wiele emocji, bowiem to wtedy na wrocławskie parkiety powróci I liga.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Gwardia Wrocław (www.gwardiawroclaw.pl)