W najbliższy wtorek Impelki na własnym boisku podejmą Chemika Police – zespół mistrzyń Polski! Z racji pojedynku obecnie dwóch najlepszych drużyn Orlen Ligi – spotkanie zostało okrzyknięte hitem Orlen Ligi. Mecz można będzie obejrzeć jedynie na żywo – we wrocławskiej Hali Orbita.

Chemik Police to lider obecnych rozgrywek Orlen Ligi. Do niedawna była to także jedyna niepokonana drużyna trwającego sezonu. Oprócz tego siatkarki z Polic z powodzeniem reprezentowały Polskę na arenie międzynarodowej – rywalizując w elitarnej Lidze Mistrzyń. Na swoim koncie mają także Puchar Polski, zdobyty na początku lutego w Zielonej Górze.

Potyczki Impelek z siatkarkami z Pomorza zawsze były ozdobą rozgrywek. Chemik, od momentu powrotu do Orlen Ligi – rok rocznie walczy o najwyższe cele. Niejednokrotnie krzyżowały się drogi obu zespołów, także w fazie play-off. Choć ostatecznie górą były siatkarki z Polic – mecze były zacięte i zawsze stały na wysokim poziomie.

W pamięci kibiców na pewno utknęła ostatnia wygrana z Chemikiem – przed własną publicznością Impelki pokonały policzanki po emocjonującym tie-breaku. W tym sezonie plan jest podobny – obronić własne boisko i przedłużyć imponującą serię zwycięstw z rzędu. Wrocławianki w tym starciu nie są bez szans.

Wiceliderki tabeli już w meczu w Szczecinie dały jasny sygnał, że strach przed mistrzyniami odłożyły na bok. Po stojącym na wysokim poziomie, pięciosetowym starciu – triumfowały jednak gospodynie. Teraz czas na rewanż i wygraną z mistrzyniami na wrocławskim terenie.

Zadanie trudne – zważywszy na klasę przeciwniczek. Mecz jednak zapowiada się bardzo ciekawie – Impel będzie chciał uciec Grot Budowlanym Łódź i zachować drugie miejsce przed startem fazy play – off. Chemik z pewnością zawalczy o to, by sytuacja z meczu z łodziankami nie powtórzyła się po raz kolejny.

Początek wtorkowego spotkania zaplanowany jest na 18:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK. Kasy biletowe w Hali Orbita otwarte będą od 17:00.