Druga faza włosko-bułgarskich mistrzostw świata dobiegła końca. Sześć najlepszych drużyn awansowało do kolejnego etapu, który odbędzie się w Turynie. 

Do trzeciej fazy mundialu nie zakwalifikowali się jedni z gospodarzy – Bułgarzy. Zawodnicy Płamena Konstantinova już przed startem imprezy zmagali się ze sporym kłopotami kadrowymi. Podczas turnieju prezentowali się nieźle. Mieli mocną zagrywkę i solidne przyjęcie. To jednak nie wystarczyło, żeby mogli się bić o najwyższe cele we włoskim Turynie.

Oprócz Bułgarów, na kolejny etap turnieju nie załapali się: Finowie, Irańczycy, Argentyńczycy, Francuzi,  Słoweńcy, Australijczycy, Kanadyjczycy, Belgowie i Holendrzy.

Spośród nich sporą niespodzianką jest brak Trójkolorowych, którzy w tegorocznej Lidze Nardów zdobyli srebrny medal. Przed rozpoczęciem samych mistrzostw byli brani pod uwagę jako jedni z faworytów. Wczesna kontuzja mięśni brzucha Earvina Ngapetha szybko wybiła Francuzów z medalowych nadziei. Choć przyjmujący pojawił się w niejednym spotkaniu, to nie wystarczyło, by mogli awansować dalej.

W kolejnej fazie pojawią się za to: Amerykanie, Włosi, Polacy, Serbowie, Brazylijczycy, Rosjanie. Sześć ekip zostało podzielone na dwie grupy.

Grupa I:
Rosja
Brazylia
USA

Grupa J: 
Polska
Serbia
Włochy

W tych grupach zespoły będą rywalizowały o awans do strefy medalowej, w której zagrają cztery drużyny. Pierwsze starcia w trzeciej fazie mundialu rozpoczną się w czwartek – 26 września.

Terminarz III fazy mistrzostw świata:

26.09
Brazylia – Rosja 17:00
Włochy – Serbia 21:15

27.09
USA – Rosja 17:00
Polska – Serbia 20:30

28.09
Brazylia- USA 17:00
Włochy – Polska 21:15


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: FIVB.com