Zespół z ulicy Krupniczej po 10 latach nieobecność wraca na parkiety I ligi! Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się w poniedziałek – 8 sierpnia 2018 roku.

W związku z wykupieniem miejsca od Stali Sanok przyszedł czas na gruntowne zmiany. Przez całe lato Gwardię zasilali nowi zawodnicy, a wśród nich m.in. byli wychowankowie klubu: przyjmujący Łukasz Lubaczewski i atakujący Michał Superlak (z którym rozmawiała Zuzanna Kuczyńska). W związku z przebudową zespołu pierwsze tygodnie upłyną na treningach na własnym parkiecie i zgrywaniu się zespołu.

– Pod koniec sierpnia zespół czeka zgrupowanie w Strzegomiu, a na początku września oficjalna prezentacja – zdradza Maciej Piasecki, rzecznik klubu.

Wiadomo też, że w drugi weekend września Gwardia zagra w turnieju. Sezon rusza w ostatnim tygodniu września. Wrocławianie zagrają w Kielcach ze spadkowiczem z Superligi – Dafi Społem Kielce. Pierwszy mecz u siebie: 6 października z MKS Ślepsk Suwałki (cały terminarz). Wszystko do tego czasu ma być dopięte na ostatni guzik. Robota wre – parkiet już wymieniono na nowy.

 Skład KS Gwardia Wrocław (sezon 2018/19)

Rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik;
Przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Kamil Maruszczyk, Maciej Naliwajko, Mateusz Śnieżek;
Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Dawid Obrempalski, Jędrzej Kaźmierczak;
Atakujący: Michał Superlak, Jakub Józwik;
Libero: Bartłomiej Dzikowicz, Filip Lebioda.

Przybyli: Maruszczyk i Nowosielski (Exact Systems Norwid Częstochowa); Lubaczewski, Olczyk i Szymeczko (wszyscy AZS PWSZ Stal Nysa); Superlak (Dafi Społem Kielce); Naliwajko (MKS Andrychów); Dzikowicz (MKS Aqua Zdrój Wałbrzych).

SZTAB SZKOLENIOWY:

  • I trener – Piotr Lebioda
  • II trener – Leszek Mazur
  • fizjoterapeuta – Filip Zając
  • statystyk i kierownik drużyny – Stanisław Szewczyk

 

 


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: Gwardia Wrocław