W spotkaniu rozgrywanym w ramach 14. kolejki drugiej ligi mężczyzn, siatkarze Gwardii Wrocław pokonali na własnym terenie, drużynę SMS’u Spała 3:1 i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli.

Michał Uliński, który nota bene jest absolwentem SMSu w Spale, rozegrał w sobotę kapitalne spotkanie / fot. DW

Pierwszy set to przede wszystkim znakomita zagrywka zespołu ze Spały, a w drugiej kolejności bardzo konsekwentna i aktywna gra blokiem. Z atomowymi uderzeniami młodziutkiego Bartosza Filipiaka oraz Łukasza Łapszyńskiego, podopieczni trenera Ireneusza Kłosa nie potrafili sobie poradzić. W drużynie Gwardii pozytywnie prezentował się tylko Michał Jaszewski, który powrócił do klubu z ul. Krupniczej po kilku miesięcznej przerwie. Tą partię uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, wygrali spokojnie i pewnie – 25:18.

 

Na całe szczęście było to wszystko co w tym dniu, potrafili pokazać rywale „gwardzistów”. W kolejnych setach SMS był sukcesywnie rozbijany i w miarę upływu czasu, gra stawała się co raz bardziej jednostronna i nudna. W zespole Gwardii wyróżniającą się postacią był bez wątpienia Michał Uliński, który bombardował rywali swoją zagrywką. Dobre zmiany dawał również Alex Strubbe z Wojciechem Kubakiem. Poziom gry w niektórych momentach był co najmniej zastanawiający, jednak na boisku nie brakowało również spektakularnych i emocjonujących momentów. W siatkówce liczą się punkty, a nie styl i klasa poszczególnych akcji. Dzięki temu podopieczni Ireneusza Kłosa, wygrali kolejne spotkanie w lidze, tym razem 3:1 i do prowadzącego obecnie Raciborza, tracą już tylko cztery punkty. Miejmy nadzieję, że do końca rundy zasadniczej, straty te zostaną całkowicie odrobione i zespół ze stolicy Dolnego Śląska będzie walczył o awans na zaplecze Plus Ligi mężczyzn.

 

KOLEJNE SPOTKANIE SIATKARZE GWARDII ROZEGRAJĄ JUŻ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ (14.12) NA WŁASNYM TERENIE, A ICH RYWALEM BĘDZIE ZESPÓŁ CZARNYCH RZĄŚNIA!

 

Gwardia Wrocław – SMS Spała II 3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:14)

Gwardia: Stogniew, Jaszewski, Michocki, Uliński, Deszcz, Chmiela, Andrys (libero) oraz Kubak, Strubbe, Lesiak, Pizuński

SMS: Zugaj, Łapszyński, Kamiński, Filipiak, Mucha, Smolarczyk, Kowalski (libero) oraz Bieńkowski, Kramer

 

MVP spotkania wg. redakcji DzielniceWrocławia.pl: Michał Uliński (Gwardia Wrocław)

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)