Porażką 2:3 z Rosją zakończyło się czwarte spotkanie naszych siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio. Blisko połowę punktów naszej drużyny zdobył w tym spotkaniu Bartosz Kurek (36). Zabrakło niestety większego wsparcia, tak koniecznego do pokonania ekipy Sbornej. Mamy punkt.

Przez pierwsze trzy sety, gdy któryś zespół wypracował sobie przewagę to drugi odpuszczał, żeby zachować siłę na następny. Ostra gra zaczęła się dopiero w czwartym secie, gdy musieliśmy wygrać, żeby myśleć o ostatecznym zwycięstwie. Rewelacyjnie zagrał znów rewelacyjny Bartosz Kurek i doprowadziliśmy do tie break. Nasi siatkarze walczyli do końca. Rosjanie wygrali dopiero po 4 piłce meczowej – Rafał Buszek posłał swój serwis poza boisko.

– Fajnie było pograć i pozdobywać trochę punktów, ale nie ma zwycięstwa. Przed nami kolejne mecze, mam nadzieję, że jeszcze ich sporo przed nami. Mieliśmy na przeciwko siebie dobrze dysponowanego przeciwnika, który od początku przycisnął, narzucił swoje warunki gry i tak to wyglądało – podsumował po meczu Bartosz Kurek.

To był dla nas mecz o pewne pierwsze miejsce w grupie B. Niestety Polacy po trzech wcześniejszych zwycięstwach dostali zadyszki. Oby to był ich najgorszy mecz na tych IO. Ze Sborną przegraliśmy też 4 lata temu w Londynie. Wtedy porażka była równoznaczna z odpadnięciem z olimpijskiego turnieju. Teraz jesteśmy pewnie awansu do dalszej fazy.

– Ciągle walczymy o pierwsze miejsce w grupie. Wciąż marzymy o medalach. Przed nami mecz z Kubą i to on zadecyduje, które miejsce ostatecznie zajmiemy. Mamy dobry materiał do wyciągania wniosków. Taki chłodny – bo nie zimny – prysznic na pewno się przyda – powiedział Paweł Zatorski.

Ostatni mecz grupowy zagramy w poniedziałek o godz. 21.25 ze skazywaną na porażkę w tej grupie Kubą.

– Kuba jeszcze nie wygrała, ale to jest nowa drużyna, czyli może grać tylko lepiej. Trzeba uważać. Gramy dobrze tylko wtedy, gdy gramy na sto procent – zakończył Stephane Antiga.

*

Polska – Rosja 2:3 (18:25, 25:16, 18:25, 25:22, 13:15)

Polska: Łomacz, Kurek, Bieniek, Kłos, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Buszek, Nowakowski, Konarski, Drzyzga.

Rosja: Grankin, Michajłow, Wolwicz, A. Wołkow, Tietiuchin, Kliuka, Wierbow (libero) oraz D. Wołkow, Kobzar, Bakun, Jermakow.

Autor | Daniel E. Groszewski

  • Zdjęcie | PZPS