27 lutego o godzinie 18:00 w Teatrze PWST odbędzie się premiera spektaklu „Siedem minut po północy” w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Autorem powieści jest Patrick Ness na podstawie pomysłu Siobhan Dowd, która zmarła na raka nie mogąc sama napisać historii o nieszczęściu i stracie, o potworach realnych i wyobrażalnych.

Reżyser Jarosław Tumidajski jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST, studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował między innymi z gdańskim Teatrem Wybrzeże, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, katowickim Teatrem Śląskim, łódzkim Teatrem Nowym, krakowskim Teatrem Ludowym, Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Jest dwukrotnym zdobywcą Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego oraz laureatem XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia.

Twórcą scenografii oraz video do spektaklu jest Mirek Kaczmarek, absolwent Wydziału Komunikacji Wizualnej poznańskiej ASP, stały współpracownik reżyserów takich jak: Piotr Kruszczyński, Jan Klata, Wiktor Rubin.

Spektakl współfinansowany przez Miasto Wrocław powstał w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia – autorem muzyki jest Tymoteusz Witczak z Akademii Muzycznej, asystentką scenografa Agnieszka Aleksiejczuk z Akademii Sztuk Pięknych, asystentką reżysera Klaudia Cygoń z PWST.

W spektaklu występują studenci IV roku Wydziału Lalkarskiego: Anna Andrzejewska, Klaudia Cygoń, Malwina Czekaj, Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Paweł Majchrowski, Adam Pietrzak, Maciej Rabski.

7minutpion

Autor | JŚ