Międzynarodowy Turniej Lacrosse Silesia Cup 2018 odbędzie się we Wrocławiu już 4 maja. Będzie to największa, jak dotąd edycja tej imprezy. Zaplanowano ponad 60 meczy, w których zobaczymy zawodników z 11 krajów. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Wrocław gościć będzie ponad 300 zawodników, którzy powalczą w Międzynarodowym Turnieju Lacrosse Silesia Cup 2018. Ponad 60 spotkań zostanie rozegranych na trzech boiskach jednocześnie. Wśród sportowców zobaczymy graczy z Polski, Niemiec, Łotwy, Węgier, Danii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Rosji. Pierwszy raz w tej edycji samym meczom towarzyszyć będą warsztaty sędziowskie, a także rozgrywki juniorskie i strefa dla najmłodszych.

Silesia wciąż rośnie, razem z całym lacrosse w Europie – mówi Maciej Krupniewski, organizator turnieju. – Sama dyscyplina staje się coraz bardziej popularna, a Wrocław jest w lacrossowym środowisku doskonale znany, zarówno z poprzednich edycji imprezy, jak i dzięki The World Games 2017. Rzesza zawodników wybiera Wrocław spośród innych lokalizacji na Starym Kontynencie ze względu na niepowtarzalny klimat zawodów, jak i samego miasta. Staramy się, aby co roku turniej z jednej strony się rozrastał, z drugiej zaś, żeby wciąż posiadał tę niesamowitą rodzinną i piknikową atmosferę: 100% walki na boisku, 100% relaksu poza meczami – podsumowuje Krupniewski.

W poprzednim roku zwycięzcą okazała się wrocławska drużyna Kosynierów. Natomiast damska sekcja Kosynierek powalczy o odzyskanie tytułu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w piątek 4 maja na Polach Marsowych. Impreza potrwa do niedzieli 6 maja.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe