W najbliższy weekend, 4.-5. maja, lacrosse znów zagości we Wrocławiu. Tym razem będzie to impreza z konkretnym rozmachem!

Już po raz czwarty wrocławscy Kosynierzy (aktualni Mistrzowie Polski) organizują Silesia Cup. Turniej ten to w tym momencie największe wydarzenie w europejskim field lacrosse na wschód od Berlina. Podczas poprzednich trzech edycji w Stolicy Dolnego Śląska gościły drużyny między innymi z Anglii, Włoch, Holandii, Czech, Słowacji czy Niemiec. Sprawiło to, że polski turniej zyskał sobie znakomitą renomę na Starym Kontynencie – jako znakomicie zorganizowanej sportowej rywalizacji połączonej z relaksem i dobrą zabawą w Mieście Spotkań.

Prestiż Silesia Cup podnosi także fakt oficjalnego patronatu Petera Mundy’ego – honorowego szefa Europejskiej Federacji Lacrosse – fundatora Pucharu.

W tym roku na Polach Marsowych o trofeum powalczą (wśród mężczyzn):
1. Belgrade Zombies (Serbia),
2. DreadLAX (Wielka Brytania),
3. Grom Warszawa (Polska),
4. Headhunterz Prievidza (Słowacja),
5. Kosynierzy Wrocław (Polska),
6. Legion Katowice (Polska),
7. LKKM Kroměříž (Czechy),
8. RJTC Riga (Łotwa),
9. Rotterdam Jaguars (Holandia),
10. Spartans Óświęcim (Polska),
11. Tricksters Bratysława (Słowacja).

W rywalizacji pań wezmą udział jedynie polskie drużyny:
1. Kosynierki Wrocław,
2. Poznań Hussars Ladies,
3. Sztorm Warszawa.

Zawody rozpoczną się w sobotę  4. maja na Polach Marsowych i zgromadzą ponad 250 zawodników i zawodniczek z różnych stron Europy: od Serbii po Łotwę, od Holandii po Słowację. Sportowym zmaganiom będzie towarzyszyć muzyka, grill i inne atrakcje towarzyszące.

 

Silesia Cup 2013:
Termin: 4-5 maja;
Miejsce: Pola Marsowe;
Wstęp: wolny.

 

(Marcin Janiszewski)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTomasz Stańko i Wisława
Następny artykułRuszył sezon baseballa
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.