Oczywiście skandal to za duże słowo, ale wokół reżyserki znów coś się dzieje. I to tym razem już w trakcie prób! W marcu podczas gali finałowej 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej jeden z widzów wyprowadzany z sali krzyczał: „Chamstwo”. Teraz nikt nie krzyczał. Za to oburzeni wrocławianie wezwali policję. Oburzyła ich goła pupa Waldemara Krawczyka.

– Na początku wstydziłem się rozebrać i chodzić w stringach. Cieszę, że mogłem to przełamać – mówił tuż przed przerwanym spektaklem Waldemar Krawczyk, odtwarzający rolę Odyseja Walenia. 

Jego nagie pośladki pewnie mogły bulwersować niektórych przechodniów i kierowców. Tych mijających autobus PWST, w którym m.in. rozgrywają się „Odyseje 2014”. Policja interweniowała jednak na Dworcu Nadodrze, czyli Krainie Lotofagów. Mieszkańcy byli zaniepokojeni dziwnie zachowującymi się młodymi ludźmi. Ciekawe czy próba generalna i premiery też zostaną przerwane.

ZOBACZ TAKŻE:
Sabina Misakiewicz: „Odyseje 2014″. Zaczynamy
Skandal na spektaklu Agaty Dudy-Gracz
Galeria zdjęć z próby generalnej
„Odyseje 2014” [OPINIE]
Daniel E. Groszewski: „Odyseje 2014” – prawda bolesna i smutna [RECENZJA]
rozmowy
Mariusz Ochociński: Taki projekt zdarza się raz w życiu
Tomasz Piotrowski: Zrozumieć od szpiku kości
Piotr Downar-Zapolski: Przekraczanie tej swojej granicy
Łukasz Kornacki: Smutna prawda
Konrad Wosik: Bez tego nie ma prawdy na scenie
Justyna Ducka: Długo skrywane marzenia
Karol Kadłubiec: Wyjść do całej reszty świata
Waldemar Krawczyk: Mocno wypruwa człowieka

Autor | DEG
Zdjęcie | Daniel E. Groszewski

 

*

O SZTUCE

 

ODYSEJE 2014

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydział Aktorskiego
inspirowany motywami zaczerpniętymi z Odysei Homera

Autor tekstu, reżyseria, scenografia: Agata Duda-Gracz
Ruch sceniczny:Tomasz Wesołowski
Pomoc muzyczna bardzo potrzebna: Łukasz Wójcik
Asystentki reżysera: Agata Schweiger, Dagmara Olewińska, Kinga Maciejewska

PREMIERA: 25 kwietnia 2014, godz. 18:00
Teatr PWST | Wrocław ul. Braniborska 59

Występują: Piotr Downar – Zapolski, Justyna Ducka, Karol Kadłubiec, Waldemar Krawczyk, Łukasz Kornacki, Mariusz Ochociński, Tomasz Piotrowski, Konrad Wosik oraz Krzysztof Kuliński

ODYSEJE 2014, to kolejne przedstawienie autorskie Agaty Dudy-Gracz. Tym razem reżyser proponuje widzom podróż niezwykłą. Nie na teatralnej scenie, ale … w miejskim autobusie, który w drodze do Itaki zatrzymuje się w krainach i na wyspach. Dziewięć scen napisanych zostało na motywach wybranych pieśni „ Odysei” Homera.

Duda-Gracz w oryginalny sposób opowiada tym samym o dramacie jednostki we współczesnym świecie, o trudnych wyborach młodych ludzi, ich niespełnionych pragnieniach i marzeniach.

O tym, jak często udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, skrywając prawdziwe oblicze. O dojrzałości…

Powstałe na bazie aktorskich improwizacji sceny układają się w podróż bohaterów, w którą zabierają widzów. Przemieszczając się autobusem po mieście odgrywają sceny nasycone emocjami i brutalnością.

Każdy bohater jest Odysejem. Każdy Odysej jest jednostką wybitną i przeżywającą wewnętrzną tragedię. Każdy z nich, w podróży do domu – Itaki- odsłania swoje prawdziwe ja. W obliczu ekstremalnych sytuacji, skrajnego wyczerpania i bezradności relacje członków załogi zostają wystawione na najwyższą próbę. Kto z nich przegra? Czym dla nich będzie ta podróż?