Na koniec listopada zapraszamy przedszkolaki i nie tylko na najnowszą premierę :Skarpety i papiloty” Julii Holewińskiej, sztuki napisanej na specjalne zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Wierni bywalcy cyklu SŁUCHAJ! już w czerwcu poznali rodzinę lisków, w której szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i zdecydowała o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją?

Po kilku spektakularnych, ale zupełnie niegroźnych domowych katastrofach udaje im się to. Uczą się, że podział obowiązków pozwala nie tylko wszystkim realizować swoje pasje i marzenia, ale również sprawia, że mogą więcej czasu poświęcić na wspólną zabawę. Sztuka w przystępny i zabawny sposób porusza całkiem dorosłe tematy (również natury feministycznej), podejmuje z najmłodszymi widzami rozmowę o otaczającej je rzeczywistości.

PREMIERA: 30 listopada 2013
KOLEJNE SPEKTAKLE: 1-10 grudnia 2013

 

Julia Holewińska to uznana dramatopisarka, laureatka m.in. prestiżowej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Jej sztuki były wystawiane i publikowane w Polsce i za granicą. Jest dwukrotną stypendystką Ministerstwa Kultury, laureatką programu MŁODA POLSKA.
SKARPETY I PAPILOTY to jej pierwsza sztuka dla dzieci.
reżyseria: Tomasz Man
scenografia: Anetta Piekarska-Man
muzyka: Marek Otwinowski

występują: Kamila Chruściel, Aleksandra Mazoń, Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski

 

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWygrana z Zieloną Górą na zakończenie rundy!
Następny artykułWtorkowa Agnieszka Chamioło: Gorzkie Zaduszki…
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.