Znany wrocławski dziennikarz, aktywista, społecznik i swojego rodzaju człowiek-instytucja Bartłomiej Skrzyński weźmie udział w rozpoczynających się w piątek 3. Międzynarodowych Targach Turystycznych. Będzie opowiadał o swoich wyprawach.

______________________________________________________________________________________________

ZOBACZ TAKŻE:

– Międzynarodowe Targi Turystyczne już w weekend >>>

– Park Jurajski, czyli o kosmicznych atrakcjach w Orbicie >>>

– Pełen program targów >>>

______________________________________________________________________________________________

Kto „Skrzynię” zna ten wie, że choć jeździ na wózka to ciężko o nim powiedzieć jako o osobie niepełnosprawnej. Dlaczego? Bo jest otwarty na życie, świat i ludzi dzięki czemu w wielu sytuacjach potrafi sobie poradzić lepiej niż niejeden z nas, sprawniejszych od niego. Bartek jest w-skersem, czyli jeździ na wózku. I to własnie on już w piątek opowie o tym, jak trudny bywa pierwszy dzień wyprawy i na co należy zwrócić uwagę podróżując z osobą niepełnosprawną. On akurat nie wyobraża sobie życia bez podróży.

– Podróżować to żyć, mawiał duński bajkopisarz. Każda kolejna wyprawa to fotografia, która zostaje na zawsze w twojej głowie, tworząc piękny obraz wspomnień. Wózek, czy inna niepełnosprawność nie jest przeszkodą, by poczuć zapach kwiatów jednej nocy na Polinezji Francuskiej, przeżyć urocze chwile na wyspie Fuerteventura, spotkać się włoską otwartością np. we Florencji, czy oglądać stolicę Wielkiej Brytanii z perspektywy London Eye – opowiada z iskrą w oku Bartek „Skrzynia” Skrzyński dziennikarz, aktywista, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. – Trzeba mocno chcieć, przełamać się, mieć z kim i po zaciągnięciu informacji odpowiednio się przygotować – podkreśla w-skers, który sam z powodu choroby porusza się na wózku inwalidzkim.

W czasie Międzynarodowych Targów Turystycznych z Bartłomiejem Skrzyńskim będzie można spotkać się dwukrotnie.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem rafy kolarowe w Egipcie, pomyślałem, że nurkowanie to piękna pasja, którą chcę kontynuować. Do znudzenia przytaczany slogan, że "mam szczęście do dobrych ludzi" - sprawił, że treningi są możliwe także we Wrocławiu. W dobrym towarzystwie Małej, Marcella, Pitera i świetnego divingmastera - Daniela. Efekty na zdjęciach - mówi Bartłomiej Skrzyński

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NIEPEŁNOSPRAWNEGO NURKA I UWIERZ, ŻE MOŻNA >>>

 

SPOTKANIA Z BARTŁOMIEJEM „SKRZYNIĄ” SKRZYŃSKIM

 

– pt. „Osoba z niepełnosprawnością w podróży – właściwa pomoc i informacja

piątek, 8.04, godz. 16

sala konferencyjnej 2 – w Hotelu Orbita

 

– pt. „O latający w-skersie, czyli osobie z niepełnosprawnością z pasją podróżnik

sobota, 9.04, godz. 17

sali konferencyjnej nr 2 – w Hotelu Orbita

 

DANIEL E. GROSZEWSKI

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Forum Osiedli Miasta Wrocławia
Następny artykuł– Plan rodzinnej niedzieli wśród zieleni
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.