W przerwie na zgrupowanie reprezentacji Śląsk rozegra mecz charytatywny z Miedzią Legnica w Oławie.

Podczas przerwy w meczach ligowych, zawodnicy Śląska zagrają z zaprzyjaźnioną Miedzią Legnica spotkanie charytatywne. Sparing odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 13.30 na stadionie OCKF przy ulicy Sportowej 1. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego i Natalii Zezuli.

Chłopiec przeszedł operację przeszczepu twarzy i potrzebuje pieniędzy na dalszą rehabilitację. Dziewczynka ma natomiast uszkodzony wzrok, choruje na toksoplazmozę (mózgowe porażenie dziecięce) oraz epilepsję.

Podczas wydarzenia odbędzie się charytatywna aukcja koszulek i piłek z autografami. Bilety-cegiełki w cenie 10 zł do nabycia w Dziale Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki „Koronka” oraz w biurze firmy Świat Nieruchomości ZNiB „Wspólnota” przy ul. Bolesława Chrobrego 20E w Oławie. Wejściówki na spotkanie będzie można kupić także przed meczem na stadionie.

Śląsk z Miedzią o punkty zagra w 13. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Kluby są ze sobą zaprzyjaźnione. Sparing w Opawie dla zawodników Śląska to tylko trening, ważniejsze będą charytatywny cel i atrakcja dla kibiców.

Będzie to mecz, który da nam odpowiedź, na pewne nurtujące nas pytania. Chcemy dać odpocząć niektórym zawodnikom, innych sprawdzić na różnych pozycjach. Przede wszystkim jednak jest to szczytny cel i tak to traktujemy – mówi Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ola Sopuch