FutureNet Śląsk Wrocław pozostaje niepokonany. Wrocławski klub wygrał szóste spotkanie z rzędu. Pewnie pokonał Księżaka Syntex Łowicz 100:77 i jest liderem pierwszoligowej tabeli.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie przewagi, często zmieniało się prowadzenie. We wrocławskiej drużynie wyróżniał się Aleksander Dziewa, natomiast wśród gospodarzy prym wiódł Marcin Salamonik. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 21:21.

W drugiej części to wrocławianie zaczęli dyktować warunki gry. Dzięki celnym trójkom Jakuba Musiała, Śląsk wyszedł na prowadzenie (29:23). Lepiej funkcjonowała też defensywa, która nie pozwalała Księżakowi na zbyt wiele. Wrocławianie złapali swój rytm i dobrze punktowali. W drugiej kwarcie zdobyli dwa razy więcej oczek niż rywale. Na przerwę schodzili, prowadząc 53:37.

W trzeciej części gospodarze wrócili do walki i częściowo odrobili straty. Lepiej funkcjonowała defensywa Księżaka, co utrudniało rozegranie zawodnikom Radosława Hyżego. Gdy rywale zbliżyli się na 9 punktów, Dziewa dwukrotnie trafił zza łuku, co podcięło łowiczanom skrzydła. Przed ostatnią kwartą Śląsk prowadził 73:57.

Obraz gry nie zmienił się w czwartej kwarcie. Wrocławianie spokojnie powiększali swoją przewagę, a gospodarze sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Trener łowiczan również miał świadomość, że jego zespół nie zdoła wygrać tego meczu, dlatego wpuścił na boisko rezerwowych zawodników. Ostatecznie Śląsk wygrał 100:77 i odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Od początku sezonu pozostaje niepokonany i jest na 1. miejscu w ligowej tabeli.

W pierwszej lidze nie ma drużyn, w których brakuje dobrych zawodników. Jeszcze wiele spotkań będzie wyglądało w ten sposób, że pierwsza kwarta będzie na remis. Najważniejsze jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani, by w kluczowych momentach meczu dominować i zmęczyć przeciwnika – mówi Radosław Hyży, trener Śląska.

Księżak Syntex Łowicz – FutureNet Śląsk Wrocław 77:100 (21:21, 16:32, 20:20, 20:27)

Księżak: Jan Grzeliński 22, Marcin Salamonik 20, Arkadiusz Kobus 16, Mikołaj Stopierzyński 12, Bartosz Włuczyński 3, Mikołaj Motel 2, Michał Świderski 2, Bartłomiej Bojko 0, Daniel Nieporęcki 0, Mateusz Gładki 0, Łukasz Ratajczyk 0, Sebastian Dąbek 0.

Śląsk: Aleksander Dziewa 26, Jakub Musiał 19, Norbert Kulon 14, Maciej Krakowczyk 10, Tomasz Żeleźniak 10, Aleksander Leńczuk 8, Robert Skibniewski 7, Karol Michałek 4, Bartłomiej Pietras 2.