Choć spotkanie nie było miłe dla oka, to jednak wrocławianie po siedmiu meczach bez zwycięstwa wygrali 2:1 i wywalczyli wreszcie upragnione 3 punkty.

Pierwsza bramka padła już w 2. minucie meczu. Zamieszanie w polu karnym Arki wykorzystał Michał Chrapek i skierował piłkę do bramki. Na kolejne bramki czekaliśmy aż do drugiej połowy. W 56. minucie dośrodkowanie wykorzystał Erik Exposito. Honorową bramkę dla Arki zdobył w 81. minucieMarko Vejinović z rzutu karnego (ręka w polu karnym Śląska).

W 10. kolejce Śląsk ponownie zagra na Stadionie Wrocław. W poniedziałek – 4 listopada o godz. 18 zmierzy się z liderem – Wisłą Płock.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1 (1:0)
1:0 – Chrapek 2′
2:0 – Exposito 56′
2:1 – Vejinović 81′ (karny)

Śląsk: Putnocky – Broź, Puerto (84. Pawelec), Golla, Stiglec – Chrapek (66. Radecki), Łabojko, Mączyński, Pich, Płacheta (90. Hołownia) – Exposito

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Marciniak, Wawszczyk – Vejinović, Nando, Nalepa (74. Siemaszko), Busuladzić – Jankowski (71. Da Silva), Skhritladze

Żółte kartki: Golla, Łabojko (Śląsk) – Skhritladze (Arka)

Sędzia: Piotr Lasyk