Punktualnie o godz. 16:30 w poniedziałek 13 czerwca piłkarze Śląska rozpoczęli pierwszy trening po urlopowej przerwie.

Wciąż nie wiadomo czy Marian Kelemen będzie w tym sezonie łapał piłkę dla Śląska / fot. DW

Wicemistrzów Polski w klubowej szatni powitał trener Orest Lenczyk, krótko streszczając plany na najbliższe dni. Następnie zawodnicy wyszli na boczne boisko stadionu przy ul. Oporowskiej, gdzie rozgrzewkę poprowadził kapitan zespołu Sebastian Mila. Po rozgrzewce rozpoczęły się właściwe zajęcia.

ZOBACZ NAJLEPSZE SCENY EKSTRAKLASY 2010/2011 >>>

– Na poniedziałek zaplanowaliśmy ćwiczenia wprowadzające w czekający nas w najbliższym czasie reżim treningowy. Do czwartku będziemy trenować raz dziennie, a już w piątek rano zespół wyjedzie na zgrupowanie do Spały – informuje Łukasz Czajka, asystent Oresta Lenczyka.

Na pierwszych zajęciach nie pojawili się żadni nowi zawodnicy, nie wzięła w nich udziału także spora grupa wrocławskich piłkarzy. Przy Oporowskiej zabrakło Mariana Kelemena, Cristiana Diaza, Amira Spahicia, Dariusza Sztylki i Piotra Ćwielonga, którzy dostali od szkoleniowca zgodę na nieco późniejszy powrót z urlopów. W poniedziałek nie ćwiczyli także przechodzący rehabilitację po kontuzjach Łukasz Gikiewicz, Przemysław Kaźmierczak, Jarosław Fojut i Mariusz Pawelec, a także Antoni Łukasiewicz, którego jeszcze dziś czeka kontrolne badanie USG po niedawnym urazie.

– Z nogą jest już dobrze, ale lekarz chce mieć stuprocentową pewność, że nic mi nie dolega. Wszystko wskazuje na to, że we wtorek wznowię treningi z zespołem – mówi Antoni Łukasiewicz.

(slaskwroclaw.pl)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSingle w programie „Rodzina na swoim”
Następny artykułRAŚ i Wrocław stolicą Śląską
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.