Serb ma zastąpić swojego rodaka Vuka Sotirovicia, który został wypożyczony do Jagiellonii Białystok. W poniedziałek zawodnik został zgłoszony do rozgrywek. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że Śląsk już się na niego zdecydował.

Vukelja, który ma 28 lat (ur. 22 lipca 1983 r. w Nowym Sadzie) w rundzie jesiennej bronił barw lidera bośniackiej ekstraklasy FK Borac Banja Luka. Łącznie dla bośniackiego zespołu zdobył 6 goli w 24 występach. Wywalczył też puchar kraju, który z kolei dał drużynie przepustkę do europejskich pucharów. W Lidze Europejskiej testowany w Śląsku zawodnik strzelił nawet bramkę.

Vukelja w przeszłości grał także w Vojvodinie Nowy Sad, Partizanie Belgrad, Ethnikos Achnas i Vasas SC. Powoływany był również do reprezentacji Serbii U-21.

O pozostaniu Serba w drużynie zadecydują testy medyczne i trener Orest Lenczyk. Umowa została podpisana do końca roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Ljubisa Vukelja
Ljubisa Vukelja
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Świetliki i Strachy na Lachy [FOTO]
Następny artykułKontrolerzy mogą „ująć” gapowiczów
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.