Śląsk utrzymał się w Ekstraklasie

Zwycięstwem Śląska z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:1 zakończyło się sobotnie spotkanie we Wrocławiu. Dzięki zdobytym 3 punktom Śląsk, tak jak w piątek Wisła Kraków wywalczył sobie utrzymanie w lidze. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki.

Do pierwszego składu powrócił napastnik Kamil Biliński, który w przegranym w Zabrzu meczu udowodnił, że nie zapomniał jak się zdobywa gole. Wrocławianie rozpoczęli spokojnie, aczkolwiek wszyscy wierzyli, że to tylko kwestia czasy, gdy Śląsk zaatakuje. Biliński absorbował obrońców Termalici, co w 18 minucie wykorzystał Ryota Morioka i w nie niepokojony strzałem zza linii pola karnego posłał piłkę tuż przy słupku. Sebastian Nowak odprowadził ją tylko wzrokiem. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły zagrożenia dla bramki rywali, ale wynik się nie zmienił.

W 51. minucie bliski podwyższenia ponownie był Morioka, lecz tym razem piłka przeleciała obok słupka, ale tuż za bramką. Zamiast podwyższenie w 62. minucie Termalica wyrównała. W zamieszaniu podbramkowym Dawid Sołdecki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Martina Juhara, tak przepychał się z Laszą Dwalim, że obrońca Śląska wepchnął piłkę plecami do bramki Mateusza Abramowicza.

CIEKAWOSTKA. SlaskNet.com podał, że prowadząc do przerwy Śląsk po raz ostatni nie wygrał meczu 12 lat temu! Wtedy przegrał w III lidze z TORem Dobrzeniem Wielkim.

W 85. minucie drugą bramkę dla Śląska wypracował Jacek Kiełb, który przebiegł z piłką prawie całą połowę boiska, a potem uderzył tak mocno, że obrońca gości Patryk Fryc sam posłał piłkę obok Nowaka.

W doliczonym czasie gry wynik mógł się jeszcze zmienić. W polu karnym upadł faulowany Morioka, ale sędzia Tomasz Musiał ukarał Japończyka żółtą kartką.

Śląsk Wrocław – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0)

1:0 – Morioka (18. min)
1:1 – Dwali – samobójcza (62. min)
2:1 – Fryc – samobójcza (85. min)

Śląsk Wrocław: Abramowicz – Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dwali – Hateley, Gecov – Grajciar (79. Kiełb), Morioka, Pich (88. Hołota) – Biliński (55. Mervo). Trener: Mariusz Rumak

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Ziajka (46. Plizga), Stano, Sołdecki, Putiwcew – Fryc, Babiarz, Kupczak, Foszmańczyk, Juhar (75. Gutkovskis) – Nikolić (65. Kędziora). Trener: Piotr Mandrysz

Żółte kartki: Zieliński, Morioka (Śląsk) – Kupczak, Sołdecki (Termalica)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)