Argentyński napastnik Cristain Diaz trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a Śląsk w ostatnim meczu tego sezonu pokonał Arkę 5:0. Tym samym zdobyliśmy po raz trzeci tytuł wicemistrza Polski, a Arka spadła do I ligi.

Stało się to, na co czekaliśmy od 29 lat! Śląsk po raz trzeci w historii (wcześniej w 1978 roku i 1982 roku) zdobył tytuł wicemistrza Polski. Ogromna w tym zasługa trenera Oresta Lenczyka, który jesienią przejął zespół zagrożony spadkiem i tak poprowadził drużynę (w pierwszym meczu 1 października zremisował w Krakowie z Wisłą 0:0), że za jego kadencji nasz zespół przegrał zaledwie dwukrotnie (u siebie z Koroną 0:1 – 17 kwietnia i w Zabrzu z Górnikiem 1:3 – 20 maja).

Dzięki wywalczeniu tytułu wicemistrza Polski Śląsk zagra w europejskich pucharach. Już teraz wiadomo, że nasi piłkarze będą mieli krótsze wakacje, które zakończą się około 10 czerwca. Właśnie wtedy mają rozpocząć się przygotowania do gry o europejskie puchary. Wszystko wskazuje, że klub przedłuży kontrakt z trenerem Orestem Lenczykiem. Ale na razie podpisu jeszcze nie ma.

Hej Śląsk!!!

ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA Z ARKĄ

OREST LENCZYK PO MECZU: KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO

Śląsk Wrocław znów zagra w europejskich pucharach / fot. slaskwroclaw.pl

(Daniel E. Groszewski)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk Wrocław – Arka Gdynia 5:0. [aktualizowane]
Następny artykułOrest Lenczyk: Koniec wieńczy dzieło
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.